http://didshahr.ir/254914

06:06 :: 1401/09/21

دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو گفت: اردبیل به دلیل داشتن قابلیت‌های موجود به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو این سازمان در سال ۲۰۲۳ میلادی انتخاب شده است.

مسافر گردشگر

اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل روز دوشنبه اعلام کرد: خسرو ناظری در دیدار با سرپرست این اداره کل افزود: هدف از انتخاب پایتخت گردشگری استفاده از ظرفیت‌های شهرهای توریستی کشورهای عضو اکو و توسعه گردشگری است و انتخاب اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری در سال ۲۰۲۳ در این راستا بوده است.

او تصریح کرد: از توصیف اردبیل و قابلیت‌های گردشگری آن را بسیار شنیده‌ام و طی۲ هفته آینده به اردبیل سفر خواهم کرد تا در آستانه برگزاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳ از ظرفیت‌های گردشگری این استان بازدید کنم.سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل نیز در این دیدار، پیشنهاد میزبانی اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۳ در شهر اردبیل را مطرح کرد که با استقبال دبیرکل این سازمان مواجه و مقرر شد این موضوع در جلسه روزهای آینده سازمان مطرح شود.

وزیران گردشگری کشورهای عضو اکو در نشستی که در مهر ماه ۱۳۹۸ در خجند تاجیکستان برای توسعه گردشگری مشترک بین این کشورها برگزار شد، شهر اردبیل را برای سال ۲۰۲۳ به عنوان پایتخت گردشگری این کشورها انتخاب و تصویب کردند و بر این اساس، برنامه‌های رویداد اردبیل ۲۰۲۳ از اواخر آذرماه و اوایل دی ماه امسال با آغاز سال نو میلادی و با حضور وزرای گردشگری و سفرا و مهمانان خارجی و داخلی دیگر در اردبیل شروع خواهد شد.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان و جاذبه‌های متعدد گردشگری تاریخی، طبیعی، دینی و اقتصادی در شمال ایران و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

مطالب دیگر
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254914

اشتراک این خبر :

دیدگاه ها

  1. شاهرخ شهابی گفت:

    اردبیل علاوه برمزیتهای بخش گردشگری در بخش صنایع دستی در سطح جهان برجسته بوده لوگوی رویداد اردبیل2023 برروی گلیم در عنبران شهر ملی گلیم بافته شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *