http://didshahr.ir/254855

05:44 :: 1401/09/20

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی اسوه و الگوی همیشه زنده به شمار می رود و مهمترین ویژگی آن شهید اندیشیدن زیاد به خداست.

وحید خدابنده

وحید خدابنده

 

وحید خدابنده در مراسم اختتامیه جشنواره عهد کودکان دبستانی با حاج قاسم سلیمانی در مدرسه حیات طیبه ناحیه یک اردبیل اظهار کرد: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اُسوه و الگوی همیشه زنده برای جهان اسلام است.

وی فضائل اخلاقی شهید سلیمانی را یادآور شد و بیان کرد: مهمترین نکته‌ای که که در مکتب شهید سلیمانی باید دنبال کرد، اندیشیدن برای خدا و ایستادگی در مسیر خداست.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اردبیل مکتب سردار شهید جهان اسلام را مکتب عقلانیت و حکمت معرفی دانست و افزود: چهار رکن ولایت مداری، اخلاص، مقاومت در برابر دشمنان خدا و فروتنی و مهربانی نسبت به ضعفا مهمترین خصوصیات اخلاقی این شهید وارسته بود.

خدابنده با بیان اینکه همه ما باید قدردان وجود چنین شخصیت والامقامی باشیم، تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم برای حفظ آئین و مکتب شهید سلیمانی تلاش کنیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری به مقام شهید سردار سلیمانی گفت: شعار آزادی و آزادگی شهید سلیمانی نشان از روح بلند او داشت.

خدابنده ادامه داد: همه دانش آموزان با رفتارهای نیکی همچون خواندن نماز و عبادت کردن خدا، احترام به خانواده و معلم، موفقیت در تحصیل، کمک به نیازمندان و… می‌توانند سربازان کوچک سردار دل‌ها باشند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اردبیل با تشریح اهداف برگزاری جشنواره عهد کودکان دبستانی با سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: زنده نگه داشتن یاد شهیدان چیزی کمتر از شهادت نیست و همه اقشار جامعه اسلامی به ویژه دانش آموزان استان دارالارشاد اردبیل برای ادای دین به وجود حاج قاسم سلیمانی با تمام وجود تلاش خواهند کرد.

در پایان این مراسم به ۶ نفر از برگزیدگان در ناحیه ضمن تجلیل جوایزی اهدا شدهمچنین همزمان با این مراسم در تمامی نواحی و مناطق استان نیز مراسم اختتامیه این جشنواره برگزار شد.

 

تشریح اهداف برگزاری جشنواره عهد کودکان دبستانی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254855

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *