http://didshahr.ir/254776

12:50 :: 1401/09/19

در نشست مشترک سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با اعضاء شرکت خدماتی شهرک صنعتی اردبیل2، راه‎های همکاری طرفین برای حل مشکلات واحدهای تولیدی، مورد بررسی قرار گرفت.

روح اله برادران حیدری

روح‌اله برادران حیدری در این نشست گفت: شهرک صنعتی اردبیل2 با مساحت بیش از 700 هکتار به عنوان بزرگترین و مهمترین شهرک صنعتی استان اردبیل محسوب می شود که علاوه بر قطب تولید استان، بخش اعظمی از اشتغال استان نیز در این شهرک صنعتی قرار دارد.

وی حل مشکلات زیرساختی شهرک صنعتی اردبیل2 را نیازمند عزم جدی همه جانبه از جمله شرکت خدماتی این شهرک صنعتی برشمرد و افزود: شرکت‌های خدماتی به عنوان یک بازوی بسیار مهم برای ارائه خدمات در شهرک‌های صنعتی محسوب می‌شوند که به طور طبع حل مشکلات این شرکت‎ها باعث ارائه خدمات هرچه بهتر به واحدهای تولیدی و در نتیجه موجب افزایش رضایتمندی سرمایه گذاران خواهد شد.

برادران حیدری با بیان اینکه بر اساس اصل 44 قانون اساسی موظف به واگذاری امور شهرک‌های صنعتی به شرکت‌های خدماتی هستیم، خاطرنشان کرد: یکی از عمده مشکلات شرکت‌های خدماتی کمبود منابع و مشکلات مالی است که در صورت تخصیص منابع لازم به این شرکت‌ها، شاهد تکمیل و بهسازی زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی خواهیم بود.

وی ادامه داد: بر اساس قانون، شرکت شهرک‌های صنعتی امکان هیچ‌گونه هزینه‌کردی از منابع داخلی خود برای بهسازی زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی واگذار شده ندارد و از طرفی چون درآمد شرکت‌های خدماتی بسیار محدود است، این موضوع باعث بلاتکلیفی این شرکت‌ها از نظر منابع مالی شده و باعث از بین رفتن زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی می شود.

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل افزود: از جمله منابع پایداری که می‌توان برای اداره امور شرکت‌های خدماتی در نظر گرفت اختصاص بخشی از مالیات ارزش افزوده واحدهای تولیدی برای شهرک‌های صنعتی است که در صورت تحقق این امر مهم، شاهد آبادانی هرچه بیشتر در شهرک‌های صنعتی خواهیم بود.

کارخانه شهرک صنعتی

لزوم تخصیص اعتبارات پایدار برای توسعه شهرک‌های صنعتی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254776

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *