http://didshahr.ir/254688

05:29 :: 1401/09/16

فرماندار شهرستان نیر گفت: طرح‌های صنعتی شهرستان مشکلی از لحاظ تامین آب نخواهند داشت و

شهرام محمدی

فرماندار شهرستان نیر گفت: از این پس فاضلاب شهرستان نیر وارد سد یامچی نمی‌شود که این موضوع به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مشکل در شهرستان بوده و در ضمن آب شرب اردبیل از سد یامچی تامین می‌شود.

شهرام محمدی در جلسه کمیسیون زیربنایی مسکن و عمران شهرستان نیر اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای جذب گردشگران با استفاده از ظرفیت بازبینی و ساماندهی در حریم رودخانه آغلاغان محقق شده که به عنوان مطالبات اصلی مردم منطقه است.

فرماندار شهرستان نیر گفت: از این پس فاضلاب شهرستان نیر وارد سد یامچی نمی‌شود که این موضوع به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مشکل در شهرستان بوده و در ضمن آب شرب اردبیل از سد یامچی تامین می‌شود.

وی بیان کرد: بازبینی برای عبور از مجموعه بولاغلار برای استفاده از حریم رودخانه آغلاغان و استفاده حداکثری از ظرفیت گردشگری این رودخانه در دستور کار قرار گرفته که به همین منظور تمهیدات لازم به عمل آمده و امید می‌رود با تلاش‌های به عمل آمده شاهد تحقق اهداف مورد نظر برای دستیابی به اهداف مورد نظر در این زمینه باشیم.

فرماندار شهرستان نیر گفت: برای پروژه ساحل‌بندی رودخانه آغلاغان 6 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که انتظار داریم تمامی دستگاه‌‌های اجرایی نسبت به ایمن‌سازی حوادث احتمالی، تأمین بهداشت آب رودخانه و زیباسازی این مسیر برای مسافران و گردشگران اهتمام جدی داشته باشند که این موضوع به نوبه خود حائز اهمیت و اساسی است.

محمدی خاطرنشان کرد: تامین اعتبارات مورد نیاز برای ادامه عملیات اجرایی مقسم آب کشاورزی به روستاهای نیر و سرعین با پیگیری‌های به عمل آمده در کمیته برنامه‌ریزی در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه با توجه به اینکه به دلیل عدم وجود آب شرب مجتمع‌ها دچار مشکل شده‌اند انتظار می‌رود شرکت آب و فاضلاب با برآورد هزینه‌ها ورود پیدا کند تا اعتبار مورد نیاز برای انتقال آب تامین شود.

فرماندار شهرستان نیر اذعان کرد: طرح‌های صنعتی شهرستان مشکلی از لحاظ تامین آب نخواهند داشت و در این زمینه امری لازم و ضروری است تا نسبت به تامین آب مورد نیاز آن‌ها اقدامات لازم انجام یابد تا مشکلات مربوطه در این زمینه برطرف شود که این مسئله در حال حاضر مورد توجه واقع شده است.

کانال آبرسانی

طرح‌های صنعتی نیر مشکلی از لحاظ تامین آب ندارند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254688

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *