http://didshahr.ir/254567

04:02 :: 1401/09/14

بازارهای اقتصادی که سرتاسر جهان وجود داشته و مشغول فعالیت هستند نقش بسیار بزرگی در رشد و توسعه اقتصاد جهان دارند.

 درواقع وجود ارزهای دیجیتال مختلف و ارائه پلتفرم‌ها و ارزهای دیجیتالی که بتواند سطح این بازارها را ارتقا دهد از جمله اموری است که باعث رشد و صعود ارزش و سهام بازار ارزهای دیجیتال می‌شود. به همین سبب با پیشرفت روزافزون علم و دانش مرتبط با دنیای ارزهای دیجیتال، برنامه‌نویسان و طراحان این عرصه پلتفرم‌ها و ارزهای مختلفی را ارائه می‌دهند.

اما ارائه این ارزها و پلتفرم‌های مختلف گاهی منجر به ایجاد شک و تردید برای کاربران و سرمایه‌گذاران این بازار اقتصادی شد. به همین سبب کاربرانی که در این عرصه فعالیت داشتند اقدام به کسب اطلاعات و سوابق ارزهای مختلف کردنند که بتوانند برای خریداری ارزها و پلتفرم‌های مختلف انتخاب درستی داشته باشند. ارز دیجیتال لونا یکی از همین ارزهای دیجیتال بود که به سبب ویژگی‌ها و مزیت‌هایی که داشت مورد توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرد.

ارزها و پلتفرم‌های ارائه شده به بازار ارزهای دیجیتال به صورت کلی با ارائه مزیت‌های جدید یا ارتقا ویژگی‌های موجود در ارزها و پلتفرم‌های قبلی ارائه می‌شوند. به همین سبب اگر ارزی با گذشت زمان کارکرد خود را از دست بدهد یا مزیت‌های آن کاهش یابد، با ارائه پلتفرم‌ها و ارزهای نوین مزیت‌‌ها و ویژگی‌های بهتری به کاربران ارائه می‌شود. اما در این مقاله قصد داریم به بررسی و شیوه خریداری یکی از پرنوسان‌ترین ارزهای دیجیتال، یعنی ارز لونا بپردازیم، پس برای کسب اطلاعات درست در مورد این ارز کاربردی، تا انتهای مقاله را مطالعه کنید:

images 1669812978

ارز دیجیتال لونا

ارز دیجیتال لونا که با نام اختصاری (Luna) در بازار ارزهای دیجیتال معامله می‌شود در سال 2018 و توسط دنیل شین و دوکوآن به کاربران عرصه ارزهای دیجیتال ارائه شد. این ارز یکی از پلتفرم‌ها و ارزهای پشتیبانی کننده است که با استفاده از امنیت بسیار بالای خود، بسیاری از قراردادهای هوشمند را حمایت می‌کند. این ارز در شبکه terra فعالیت داشته و جزو برترین پلتفرم‌های پشتیبانی است.

درواقع شیوه کار این ارز و پلتفرم بدین صورت است که با استفاده از سیستم داخلی و الگوریتمی که در ساخت آن بکار رفته، امنیت شبکه و قراردادهای هوشمند را ارتقا داده و به افزایش سرعت انتقال سرمایه، اطمینان از انتقال درست آن، افزایش امنیت معاملات ارزی و تایید تراکنش‌های انجام شده کمک می‌کند. به همین سبب یکی از محبوب‌ترین ارزهایی است که در سال‌های اخیر به این بازار اقتصادی ارائه شد.

هدف از خلق لونا

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال لونا این ارز را برای کاهش نوسان‌های و ایجاد یک ثبات نسبی برای کاربران بازار ارزهای دیجیتال خلق کردنند. درواقع این ارز با استفاده از سیستم داخلی خود و باتوجه به وثیقه‌گیری از کارکردها و قابلیت‌های ارزهای اصلی مانند بیت کوین، ثبات قیمتی و کارکردی بیشتری در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کند.

به زبان ساده‌تر، ارز دیجیتال لونا به سبب میزان امنیت بسیار بیشتری که در برابر نوسان‌ها و تغییرات بازارهای ارزهای دیجیتال دارد، درگیر تغییرات کمتری می‌شود. به همین سبب کاربران ترجیح می‌دهند معاملات ارزی خود را با نوسان‌های کمتری انجام داده و از این ارز برای معاملات خود استفاده کنند.

لونا کلاسیک چیست؟

ارز دیجیتال لونا کلاسیک اصلی‌ترین توکن بومی شبکه ترا است. این توکن پس از انحلال استیبل کوین ترا شکل گرفت و بدین نام مشخص شد. این ارز در زمان نوشتار این مقاله در حدود 6,907,072,876,045 واحد عرضه شده و گردش آن در حدود 6,903,358,486,417 واحد است.

این ارز به سبب ارتقا بسیار خوبی که داشت مورد توجه بسیاری از کاربران و فعالان عرصه ارزهای دیجیتال قرار گرفت. درواقع ارز لونا کلاسیک در جدید‌ترین نسخه خود قابلیت توکن سوزی بیشتر را بکار گرفته است. همین امر باعث شد که در لیست صرافی‌های معتبر قرار گرفته و در معرض مشاهده کاربران مختلف قرار گیرد.

images 1669812980

نحوه نگه داری ارز دیجیتال لونا

بازار ارزهای دیجیتال و ارزهای موجود در آن به سبب کاربرانی که دارد و در آن فعالیت دارند، جزو پرسودترین و پررونق‌ترین بازارهای اقتصادی است. همچنین انجام معاملات مختلف در این بازار کمک کرد که سود و سرمایه‌ زیادی به حساب کاربران مختلف منتقل شود. اما این سوددهی همیشه جنبه مثبتی نداشت…

باوجود سوددهی بسیار خوب بازار ارزهای دیجیتال، اشخاص زیادی سعی در دستیابی به این سرمایه‌ها و سرقت آن را دارند، اما از آنجایی که حفظ امنیت این ارزهای دیجیتال یکی از امور بسیار مهم است، برنامه‌نویسان این عرصه برای آن دقت زیادی بکار برده‌اند.

برنامه‌نویسان بازار ارزهای دیجیتال برای حفظ و نگه‌داری ارزهای دیجیتال به سراغ ایجاد کیف پول‌های دیجیتال رفته و با خلق این کیف پول‌ها، سعی در مراقبت بیشتر و نگه‌داری این ارزها دارند. درواقع برای هرکدام از ارزها کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی ارائه می‌شود که کاربران می‌توانند با استفاده از آنها، از حفظ و نگه‌داری سرمایه خود مطمئن شوند.

انواع کیف پول های لونا

برنامه‌نویسان بازار ارزهای دیجیتال کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری مختلفی را در قالب نسخه‌های موبایلی، دسکتاپ و وب به کاربران این عرصه ارائه کرده‌اند که در قسمت زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

  • کیف پول لجر نانو ایکس
  • کیف پول لجر نانو اس
  • کیف پول ترزور
  • کیف پول کیونومی
  • کیف پول کیپ کی
  • کیف پول اتمیک
  • کیف پول رسمی لونا

هرکدام از این کیف پول‌ها به سبب امنیت بسیار بالا و سیستم داخلی بسیار خوبی که دارند جزو برترین کیف پول‌های دیجیتال محسوب می‌شوند. همچنین کاربران می‌تواننند برای دستیابی به این کیف پول‌ها و ایجاد حساب کاربری، به صرافی‌های معتبر ایرانی مراجعه کنند.

خرید ارز دیجیتال لونا

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که برای کاربران و تازه‌کاران بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد این است که چگونه می‌توانند ارز یا پلتفرم‌های موردنظر خود را خریداری کنند. خرید ارز Terra یا پلتفرم لونا از طریق صرافی‌های معتبر ایرانی قابل انجام است. درواقع کاربران می‌توانند با مراجعه به صرافی‌های معتبر ایرانی و انجام فرایند احراز هویت، خرید ارز Luna classic یا terra را انجام دهند.

یکی از موضوعاتی که بسیاری از کاربران باید به آن توجه کنند انجام درست فرایند احراز هویت است. زیرا بدون انجام این مرحله امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود ندارد. کاربران باید پیش از انجام معاملات ارزی تمام اطلاعات خود را به صورت درست در صرافی ثبت کنند که از بروز هرگونه سرقت یا کلاهبرداری پیشگیری شود.

خرید ارز لونا از صرافی های ایرانی یا خارجی؟

همانطور که می‌دانید بازار ارزهای دیجیتال یکی از جهانی‌ترین بازارهای اقتصادی است. به همین سبب صرافی‌های زیادی در دنیا وجود دارند که از ارز لونا پشتیبانی می‌کنند. همچنین بسیاری از کاربران بر این باورند که خریداری از صرافی های خارجی امنیت بیشتری دارد.

اما باتوجه به تحریمات اجرا شده علیه ایران و سیاست‌های کاری که در این عرصه وجود دارد، امکان دسترسی به این صرافی‌ها برای کاربران ایرانی بسیار دشوار است. به همین سبب توصیه می‌شود که خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق صرافی‌های ایرانی انجام گیرد.

آیا ارز لونا ارزش خریداری و سرمایه گذاری دارد؟

میزان ارزش و آینده ارزهای دیجیتال به واسطه کاربردها و قابلیت‌های آن تعیین می‌شود. اما ارز لونا یکی از کاربردی‌ترین ارزهایی است که با ارتقا مزیت‌های کاربردی، نقش بزرگی در افزایش سود کاربران ایفا کرد. به همین سبب فعالان این عرصه براین باورند که این ارز در سال‌های آینده رشد چشمگیری خواهد داشت.

کلام پایانی

دارایی شما مهم‌ترین چیزیست که سرمایه‌گذاری می‌کنید. پس با انجام مطالعات درست و انتخاب‌های بجا، هیجان و سوددهی شگفت‌انگیزی را برای خود به ارمغان بیاورید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254567

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *