http://didshahr.ir/254532

07:15 :: 1401/09/13

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: کمبود فضای فیزیکی در مسائل درمانی و آموزشی و دانشجویی عمده‌ترین مشکل دانشگاه علوم پزشکی اردبیل است.

بیمار تصادفی

علی محمدیان اردی در نشست مشترک با رئیس کل دادگستری استان و دادستان اردبیل با اشاره به ضرورت همکاری و مشارکت ملی برای رفع کمبودهای دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: کمبود فضای فیزیکی در مسائل درمانی و آموزشی و دانشجویی عمده‌ترین مشکل دانشگاه علوم پزشکی اردبیل است.

وی خواستار اهتمام جدی مسئولان استان برای اخذ اعتبارات لازم در راستای حل مشکلات حوزه سلامت استان شد و گفت: با توجه به اینکه متوسط سن بیمارستان‌های استان ۶۰ سال است، باید برای جذب منابع و توسعه فضاهای فیزیکی بیمارستان و اضافه شدن تخت‌های جدید بیمارستانی، به‌دنبال رفع موانع باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل خاطر نشان کرد: بعد از انقلاب تنها بیمارستانی که در اردبیل راه‌اندازی شد، بیمارستان امام خمینی است که آن هم با ۱۵۰ تخت، برای ۵۰۰ تخت خدمات ارائه می‌کند و باید در اسرع وقت نسبت به توسعه یا جایگزینی این بیمارستان با بیمارستان دیگر اقدام شود.

محمدیان اردی اجتماعی سازی و همراهی همگانی را تنها راه برون‌رفت از مشکلات حوزه درمان برشمرد و تأکید کرد: با همکاری خیرین و تأمین اعتبار برخی پروژه‌ها، بسیاری از این امور مرتفع شده ولی کماکان تکمیل و توسعه فضاهای آموزشی نیازمند حمایت بیشتر است.

وی افزود: وضعیت آب و فاضلاب شهری و روستایی، پسماند، شیوع مصرف دخانیات و قلیان، کشتار خارج از کشتارگاه، اطاله دادرسی پرونده‌های بهداشت حرفه ای، وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی و لزوم ارائه تسهیلات بانکی برای خرید خوابگاه از دیگر مشکلات دانشگاه علوم پزشکی محسوب می‌شود.

بیمارستان

کمبود فضا چالش اصلی درمان در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254532

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *