http://didshahr.ir/254435

06:52 :: 1401/09/10

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: به تعداد ۲۴ نفر از محکومین جرائم مالی با مبلغ محکومیت ۱۸ میلیارد تومان با کمک ستاد مردمی دیه استان، آزاد شدند.

4937

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: به تعداد ۲۴ نفر از محکومین جرائم مالی با مبلغ محکومیت ۱۸ میلیارد تومان با کمک ستاد مردمی دیه استان، گذشت خود شکات، تسهیلات بانکی و نیز کمک قضات محاکم با صدور حکم تقسیط و اعسار از زندان های استان آزاد شدند.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین حسین کثیرلو در آئین آزادسازی 24 زندانی نیازمند جرائم غیرعمد و مالی با تبریک سالروز میلاد باسعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار، با اشاره به نقش دین در سالم سازی جامعه اظهار داشت: پایبندی به اصول و احکام الهی و اسلامی نقش موثری در پیشگیری از جرایم و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دارد.

وی افزود: بنابراین ضروری است نهادهای فرهنگی در همکاری بیش از پیش با خانوداه ها نسبت به تقویت فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی در بین نسل های آینده و قشر جوان و نوجوان همت نمایند.

کثیرلو تصریح کرد: در این راستا اجرای جشن های گلریزان در مدارس و دانشگاه ها با هدف آشنا ساختن قشر کودک، نوجوان و جوان با فرهنگ گذشت و کمک به همنوع می تواند نقش بسیار موثری به دنبال داشته باشد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه با ارائه گزارشی از اقدامات ستاد دیه استان اظهار کرد: امروز و به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت زینب کبری(س)، تعداد 24 نفر از محکومین جرائم مالی با مبلغ محکومیت 18 میلیارد تومان با کمک ستاد مردمی دیه استان، گذشت خود شکات، تسهیلات بانکی و نیز کمک قضات محاکم با صدور حکم تقسیط و اعسار از زندان های استان آزاد شدند.

وی تاکید کرد: همچنین از ابتدای امسال تاکنون 350 نفر از زندانیان استان با کمک خیرین استان از طریق ستاد مردمی دیه استان از زندان‌های استان آزاد شده‌اند.

حجت الاسلام کثیرلو در پایان از اعتماد مردم ولایی استان به ستاد مردمی دیه استان در خصوص اهدای کمک های مالی خود برای آزاد سازی محکومین جرائم غیر عمد و مالی، به ویژه از نقش بانوان در اهدای این کمک ها به ستاد دیه استان قدردانی کرد و ادامه داد: ستاد دیه استان نیز در پاسخ به اعتماد مردم تمام تلاش و دقت خود را بکار می گیرد تا این کمک ها برای آزادی محکومین مالی و غیر عمد بی بضاعت و نیازمند صورت گیرد و در این خصوص با تشکیل کارگروهای مختلف به دقت و پس از تحقیق و بررسی های زیاد اقدام می شود.

زندان

آزادی محکومان غیرعمد در اردبیل

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254435

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *