http://didshahr.ir/254313

07:58 :: 1401/09/06

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای خلخال با اشاره به بارش برف و بروز یخبندان از مسیرهای ارتباطی استان اردبیل به گیلان از رانندگان عبوری از این مسیرها خواست با احتیاط کامل رانندگی کنند و حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند

گریدر برف روبی

 

معروف خسروی در مصاحبه با ایرنا با اشاره به بارش برف در ارتفاعات خلخال گفت: بارش برف در جاده‌های ارتباطی خلخال – گیلان که از شب گذشته آغاز شده هم‌اکنون نیز ادامه و ۵ الی ۸ سانتیمتر برف در سطح جاده بر روی زمین نشسته است.

وی اظهارکرد: در حال حاضر سطح راه‌های خلخال به اسالم وپونل هردو برف روبی ونمک پاشی شده با این حال به علت شدت حاکمیت هوای سرد، مه غلیظ و کاهش دید افقی هم اکنون عبور از گردنه سخت گذر الماس واقع در محور ارتباطی خلخال به اسالم با احتیاط کامل امکان‌پذیر است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان خلخال افزود: بارش برف همراه با برودت هوا و بروز یخبندان در محورهای کوهستانی به خصوص جاده های منتهی به استان گیلان موجب لغزندگی و کندی‌ تردد خودروها شده و به همراه داشتن تجهیزات ایمنی از جمله زنجیر چرخ برای رانندگان عبوری از راه‌های خلخال – گیلان به رانندگان عبوری از این محورها توصیه می‌شود.

خسروی گفت: با توجه به بارش برف پائیزی راهداران مستقر در راهدارخانه الماس خلخال از بامداد امروز یک شنبه با بکارگیری ماشین‌آلات راهداری و برف‌روبی اقدام به برف روبی، پاکسازی و نمک پاشی مسیرهای پوشیده از برف کرده و هم اکنون نیز در حال خدمات‌رسانی به مسافرین عبوری از راه‌های خلخال به پونل و اسالم هستند.

رئیس اداره هواشناسی خلخال هم به ایرنا گفت: با بارش برف پاییزی در مناطق مرتفع این شهرستان دمای هوای شهرستان به خصوص مناطق مرتفع از شب گذشته رو به کاهش گذاشته و دمای پیش از ظهر امروز شهر خلخال به ۲ درجه بالای صفر رسید که در مقایسه با حداقل هوای روز قبل این شهر ۵ درجه سردتر شده است.

غلامرضا گلمرادی گفت: بامداد امروز بیش از ۴ میلیمتر باران در سطح شهر خلخال باریده است که گزارش‌های ارسالی از ایستگاه‌های باران سنجی مناطق مختلف شهرستان بیش از این مقدار است.

وی اظهار کرد: با توجه به ورود جبهه هوای سرد و بارشی به منطقه بارش برف از ایستگاه روستای میانرودان از توابع بخش شاهرود خلخال به میزان ۵ سانتیمتر گزارش شده وهمچنین کاهش دمای هوا در روزهای اتی بیشتر شده و بارش‌ برف نیز در ارتفاعات شدت خواهد گرفت.

برف روبی جاده

رانندگان عبوری خلخال تجهیزات زمستانی داشته باشند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254313

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *