http://didshahr.ir/254234

06:30 :: 1401/09/03

فرماندار شهرستان نمین از شناسایی عاملان و مسببان آتش‌سوزی عمدی در منطقه جنگلی فندقلو و نیارق نمین خبر داد.

آتش سوزی مرتع

طیب امینی در جلسه ستاد بحران شهرستان نمین اظهار کرد: در روزهای گذشته و در سه نقطه منطقه جنگلی فندقلو آتش‌سوزی عمدی برای تخریب جنگل‌های منطقه انجام شده که با پیگیری‌های نیروی انتظامی و دستگاه قضائی، مسببان و عوامل این اقدام ناشایست دستگیر و تحویل مقامات قضائی شدند.

وی تصریح کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی به محض اطلاع از آتش‌سوزی‌ها در سه نقطه این جنگل که نزدیک روستاهای نیارق، کله‌سر و سوها بوده، وارد عمل شده تا نسبت به اطفای حریق اقدامات لازم را انجام دهد.

فرماندار شهرستان نمین با قدردانی از همراهی مردم و ساکنان روستاهای همجوار این منطقه بکر جنگلی گفت: با بسیج نیروهای محلی، منطقه‌ای، کمک هلال احمر و آتش‌نشانی نمین و اردبیل سعی کردیم تا اطفای حریق را در کوتاه‌ترین زمان انجام دهیم تا از سرایت آتش به سایر مناطق جلوگیری شود.

امینی افزود: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که این آتش‌سوزی عمدی بوده و توسط عده‌ای قاچاقچی چوب و مخربان محیط طبیعی انجام شده که متأسفانه در این آتش‌سوزی‌ها ۳.۵ هکتار از جنگل‌ها و مراتع منطقه نیز خسارت عمده‌ای دیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود اهالی منطقه به ویژه روستاییان مراقب رفت و آمد افراد مشکوک و قاچاقچیان چوب باشند تا به محض اطلاع از حضور آنها در مناطق جنگلی و یا اقدام به تخریب، آن را به مأموران و یا نیروی انتظامی اطلاع دهند.

امینی اضافه کرد: مراقبت‌های لازم از جنگل بی‌نظیر فندقلو با همکاری منابع طبیعی استان انجام می‌شود و قطعاً در فصل درختکاری تلاش خواهد شد تا گونه‌های جدید و سازگار با محیط منطقه فندقلو غرس شده و امکان باردهی بیشتر فراهم آید.

فرماندار شهرستان نمین بیان کرد: محافظت از جنگل‌ها و منابع طبیعی نیازمند همراهی و همکاری خود مردم است و باید مراقبت‌های بیشتر در این زمینه مد نظر قرار گیرد.

آتش سوزی مرتع

دستگیری عاملان آتش‌سوزی عمدی در نمین

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254234

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *