http://didshahr.ir/254218

06:23 :: 1401/09/03

کلیم الله وثوقی گفت:این میزان جابجایی نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بود ، افزایش هفت درصدی را نشان می‌دهد.

کلیم الله وثوقی

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از جابجایی سه میلیون تن کالا در استان اردبیل طی هشت ماه اخیر خبر داد.

کلیم‌الله وثوقی در بازدید از شرکت‌های حمل و نقل شهرستان پارس‌آباد با اشاره به جابجایی سه میلیون تن کالا در استان طی هشت ماهه اخیر اظهار کرد: این میزان جابجایی نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بود ، افزایش هفت درصدی را نشان می‌دهد.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با اشاره به اینکه در هشت ماه گذشته ۲۱۵ هزار و ۶۲۴ برگ بارنامه نیز در استان صادر شده، گفت: در مدت مشابه سال گذشته ۲۰۴ هزار و ۶۸۹ برگ بارنامه در استان صادر شده بود که امسال افزایش پنج درصدی را در صدور بارنامه شاهد هستیم.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل عمده کالاهای جابجا شده را سیمان فله‌ای و کیسه‌ای ، انواع بنزین ، گازوئیل ،آب معدنی ، شمش آهن ، هندوانه و گندم برشمرد.

وثوقی در ادامه شهرستان‌های اردبیل،پارس‌آباد،نمین و بیله‌سوار را به ترتیب دارای بیشترین میزان جابجایی کالا در هشت ماهه گذشته عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در مدت یاد شده یک میلیون و ۳۹۹ هزار تن کالا فقط در شهرستان اردبیل ۳۰۷ هزار تن کالا در شهرستان پارس‌آباد ، ۷۷۵ هزار تن در شهرستان نمین و ۱۴۷ هزار تن کالا نیز در شهرستان بیله‌سوار جابجا شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اظهار کرد: در هشت ماه گذشته ۱۷۲ هزار تن کالا در شهرستان خلخال جابجا شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۴۴ هزار تن بود ، افزایش حدود ۲۹۰ درصدی نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: در این مدت بیش از ۱۰ هزار برگ بارنامه در هشت ماه گذشته در شهرستان اصلاندوز صادر شده که افزایش ۳۱ درصدی نشان می‌دهد.

وثوقی خاطرنشان کرد: ۹۰ شرکت حمل و نقل و ۲ باب پایانه کالا و در مجموع ۱۳ هزار و ۵۵۰ دستگاه ناوگان کالا در استان اردبیل در حال فعالیت هستند.

قاچاق کالا

افزایش ۷ درصدی جابجایی کالا در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254218

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *