http://didshahr.ir/254089

06:53 :: 1401/08/30

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: ۳۳ دهنه پل و ابنیه فنی در راه‌های اصلی، فرعی و روستایی این استان در هفت ماه امسال تعمیر، بهسازی و مرمت شد.

راه سازی

آیدین هاشمی در بازدید از راه ارتباطی اردبیل – مغان افزود: از این تعداد ۱۴ دهنه پل و ابنیه در راه‌های اصلی و فرعی و ۱۹ دهنه نیز در راه‌های روستایی استان بوده است.

وی لایروبی ۸۹۶ دهنه پل و۳۲ هزار و۹۳۳ متر مکعب از زهکشی و دراواسیون پل‌های بزرگ را از دیگر اقدامات راهداران در مدت ذکر کرد.

وی با بیان اینکه در این مدت هفت هزار و ۴۰۰ کیلومتر از کانال‌های طرفین راه‌های ارتباطی استان اصلاح و بازسازی شده است، اظهار کرد: همچنین در هفت ماه سال جاری ۲۶۰ هزار متر مربع از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان علاوه بر رفع چاله، لکه‌گیری شده است.

او ۱۲ هزار متر مکعب ریزش برداری، اجرای ۴۳ هزار متر مربع قشر رگلاژی، ۱۱۳ هزار و ۷۰۰ مترمکعب شن ریزی، ۷۰ هزار متر درزگیری و ۱۰۶ هزار و ۷۰۰ متر مکعب خاکبرداری با هدف اصلاح پیچ ها را از دیگر اقدامات اداره کل راهداری استان در این مدت عنوان کرد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل هموار سازی و تسطیح راه‌های روستایی را از اولویت های این اداره کل برشمرد و بیان کرد: جهت راحتی و تسهیل رفت و آمد روستاییان ۹ هزار و ۷۰۰ کیلومتر از راه های شنی استان تسطیح و بهسازی شده است.

هاشمی با اشاره به حفاظت و نگهداری از چهار هزار و ۶۰۰ متر تونل در راه های ارتباطی استان اردبیل اضافه کرد: در هفت ماه امسال ۱۲۲ کیلومتر از راه های ارتباطی استان روکش آسفالت شده است.

وی ادامه داد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و زمستان و یخبندان و برف گیر بودن اردبیل برای جلوگیری از هرگونه مشکلات احتمالی در رفت و آمد مردم و مسافران در راه های ارتباطی استان تمامی تمهیدات لازم برای گذر از این فصل اندیشیده شده است.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۶ هزار و ۳۷۴ کیلومتر راه ارتباطی استان اردبیل ۲۰۸ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی است ، از چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی استان اردبیل ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر آسفالت و مابقی شنی و خاکی است.

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب‌های بسیار تندی به زمین‌های کم‌ارتفاع اطراف خود شامل کرانه‌های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت‌های کم‌ارتفاع استان‌های آذربایجان‌شرقی و زنجان منتهی می‌شود و به همین لحاظ جاده‌های این استان اغلب دارای پیچ‌ها و شیب‌های بسیار تند هستند.

هشت گردنه سخت‌گذر و برف‌گیر به نام‌های حیران ، صایین ، کجل، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره‌آغاج و اسالم در راه‌های ارتباطی این استان قرار دارند.

راه سازی

بهسازی راه های ارتباطی در اردبیل

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254089

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *