http://didshahr.ir/253907

06:22 :: 1401/08/25

نوبختبا تاکید برلزوم اجرای کامل هوشمند سازی یارانه آرد و نان اظهار کرد: تا زمانی که هوشمند سازی یارانه آرد و نان در کشور اجرا نشود نصب کارتخوان جدید در نانوایی‌ها هیچ تاثیری در کیفیت پخت، رعایت زمان پخت و کاهش صف‌های طولانی ندارد.

نوبخت اداره غله

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل با بیان اینکه در بین استان‌های کشور اردبیل بالاترین سرانه آرد را دارد، گفت: ماهانه ۱۶ هزار تن آرد بین نانوایی‌های استان توزیع می‌شود.

علی نوبخت  سرانه آرد استان را ۱۲.۷۰ کیلوگرم اعلام کرد و اظهار کرد: دلیل اصلی بالا بودن سرانه آرد در استان استفاده بیشتر مردم از نان سنتی و نبود مصرف نان صنعتی است.

وی با بیان اینکه ماهانه ۱۶ هزار تن آرد بین نانوایی‌های استان توزیع می‌شود، اظهار کرد: دو هزار و ۵۸۳ واحد نانوایی در استان اردبیل فعال هستند و همه این واحدها به کارتخوان‌های جدید متصل شده اند.

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل با بیان اینکه طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان هنوز به طور کامل اجرا نشده است، گفت: اجرای طرح زمانی است که آرد ارائه شده به واحدهای نانوایی به قیمت تمام شده عرضه شود.

وی با تاکید برلزوم اجرای کامل هوشمند سازی یارانه آرد و نان اظهار کرد: تا زمانی که هوشمند سازی یارانه آرد و نان در کشور اجرا نشود نصب کارتخوان جدید در نانوایی‌ها هیچ تاثیری در کیفیت پخت، رعایت زمان پخت و کاهش صف‌های طولانی ندارد.

نوبخت با بیان اینکه نانوایی‌ها ملزم به رعایت ساعت پخت اعلام شده هستند افزود: شهروندان می‌توانند عدم رعایت ساعت پخت و هرگونه تخلف دیگر را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

وی اظهار کرد: سیاست مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اقدامی موثر و تصمیمی راهبردی برای تحقق عدالت اجتماعی، حمایت از دهک‌های پایین جامعه، مبارزه با فساد، رانت و اصلاح ساختار اقتصادی زنجیره گندم، آرد و نان است.

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل اظهار کرد: آرد مورد نیاز نانوایی‌های استان به اندازه کافی تامین شده و هیچ محدودیتی در این باره وجود ندارد.

نوبخت از فعالیت شبانه روزی ۱۷ واحد نانوایی در اردبیل خبر داد و گفت: این واحدها در نقاط مختلف اردبیل بصورت شبانه روزی فعال هستند تا شهروندان نان مورد نیاز خود را به سهولت تامین کنند.

خمیر نان Bread Dough

لزوم اجرای کامل هوشمند سازی یارانه آرد و نان

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253907

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *