http://didshahr.ir/253646

07:40 :: 1401/08/20

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اردبیل بیان کرد: حدود ۸۰ درصد حوادث و مخاطرات طبیعی در کشور در استان اردبیل اتفاق افتاده که آمادگی تیم‌ها و داوطلبان را می‌طلبد.

هلال احمر Red Crescent

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه به بیماران نیازمند برای تأمین دارو از طریق شعب جمعیت هلال احمر شهرستان‌ها پرداخت می‌شود.

حمید قویدل در سفر به شهرستان بیله‌سوار و بازدید از پایگاه‌های امداد و نجات بین راهی این شهرستان اظهار کرد: در بهمن ماه امسال جذب درجه ایثار در جمعیت هلال احمر کشور در دستور کار خواهد بود.

وی تصریح کرد: بالغ بر ۱۰ هزار نیرو از طریق آزمون علمی و عملی در کشور جذب خواهند شد که نیاز است افراد دارای شرایط شرکت در این آزمون، از لحاظ علمی و عملی تقویت شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به فعالیت‌های مناسب پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و انبار امدادی شهرستان بیله‌سوار گفت: با افزایش تجهیزات امداد و نجات پایگاه‌های این شهرستان، جمعیت هلال بیله‌سوار از لحاظ خودروی امدادی تقویت می‌شود.

قویدل افزود: مراحل جذب ۲۳ نفر از نجاتگران در استان در مرحله نهایی است و ۱۰ نیروی راننده نیز در استان به کارگیری می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: حدود ۸۰ درصد حوادث و مخاطرات طبیعی در کشور در استان اردبیل اتفاق افتاده که آمادگی تیم‌ها و داوطلبان را می‌طلبد.

قویدل با بیان اینکه اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان همواره پشتیبان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در حوادث و بلایا هستند، اضافه کرد: تقویت این نیروها هم از بعد امداد و نجات و هم آموزش‌های میدانی در دستور کار است.

وی از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به بیماران نیازمند برای تهیه دارو و روند درمان خبر داد و بیان کرد: این تسهیلات از طریق شعب جمعیت هلال احمر شهرستان‌ها پرداخت می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: حوادث و مخاطرات پنج ساله شهرستان‌ها به منظور شناسایی و آمایش فعالیت‌ها و تجهیزات در دستور کار است و تیم‌های عملیاتی و مستقل در راستای مقابله با مخاطرات احتمالی در مناطق مختلف استان شناسایی و فعال می‌شوند.

امداد و نجات هلال احمر

۸۰ درصد مخاطرات طبیعی کشور در استان اردبیل اتفاق افتاد

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253646

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.