http://didshahr.ir/253216

06:36 :: 1401/08/11

با تشکیل قرارگاه محرومیت‌زدایی رزمایش ۲ روزه و جهادی سازمان دامپزشکی کشور با مشارکت گروه های جهاد و مردمی و جهادکشاورزی در مناطق محروم و روستایی عشایری آغاز بکار کرد.

دامداری

محمد مهدی خورشیدوند در مراسم آغاز بکار این رزمایش اظهار کرد: مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دام یکی از اهداف سازمان دامپزشکی است به طوری که این اقدامات در قالب رزمایش‌های جهادی، در مناطق محروم و روستایی عشایری در راستای حمایت ا امنیت غذایی و امنیت و پدافند زیستی برگزار می شود.

وی با اشاره به برنامه های سند تحول سازمان دامپزشکی کشور برای مهار و مبارزه با بیماری ها یادآور شد: مبارزه و ریشه کنی پنج بیماری شایع در کشور نظیر تب برفکی، پی پی آر، تب کریمه و هاری، آبله شاربن در دستور کار قرار گرفته است به طوری کانون‌های شیوع این بیماری‌ها در استان‌ها شناسایی شده است.

مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی و مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به مشارکت بیش از ۲۰۰ نیروی متخصص دامپزشک از استان اردبیل و سایر استان‌ها اظهار کرد: تا پایان امسال بیش از ۸۰۰ هزار خدمت واکسیناسیون در استانهای کشور انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه پانزدهمین رزمایش تخصصی سازمان دامپزشکی کشور امروز در استان اردبیل فعالیت خود را برای ارائه خدمت آغاز کرد، گفت: از ابتدای سال جاری بیش از یک میلیون خدمت در ۱۵ استان ارائه شده است.

به گفته خورشیدوند سم‌پاشی محل دام، واکسیناسیون، مبارزه با بیماری‌ها، ویزیت و درمان دام بصورت رایگان از برنامه‌های این رزمایش در استان به شمار می رود.

مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی و مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به بخش مغفول مانده جمعیت دامی در حوزه های روستایی وعشایری کشور گفت: این قرارگاه به دلیل نبود اعتبارات لازم ، نبودن تمکن مالی و پایین بودن سطح دانش و آگاهی عشایر و روستاییان از مسائل دامی راه اندازی شده است. تا به مردم مناطق کم برخوردار در این حوزه خدمات رسانی شود.

به گفته وی این قرارگاه جهادی دامپزشکی اولین قرارگاه نهادی و رسمی دولت است به طوری که در اجرای رزمایش‌ها در استان‌ها، مدیران کل دامپزشکی در استان‌ها زمینه همکاری دستگاه‌ها را برای ورود گروه های جهادی به میدان فراهم می‌کنند.

دامپزشک

آغاز رزمایش دامپزشکی در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253216

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *