http://didshahr.ir/253189

06:28 :: 1401/08/10

نماینده مردم پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی گفت: با افت ۲۰ درصد مجاز قیمت خرید هر کیلو پنبه تا ۳۰۰ هزار ریال تعیین شد و قرار است کارخانه‌داران نسبت به خرید این محصول اقدام کنند.

عباس جهانگیرزاده

عباس جهانگیرزاده در نشست با معاون فنی سازمان تعاون روستایی و نماینده پنبه‌کاران پارس‌آباد اظهار داشت: با توجه به پایین بودن قیمت خرید پنبه و اعمال افت بالا، زارعین پنبه‌کار از شرایط به وجود آمده ناراضی بودند که پیگیری برای اصلاح قیمت‌ها انجام شد.

وی افزود: در حال حاضر قیمت خرید پنبه ۲۷۵ هزار ریال به صورت وش پنبه و ۳۲۰ هزار ریال به صورت پنبه سفید در نظر گرفته شده بود اما قیمت خرید بازار با تلاش دلالان به کمتر از ۱۵ هزار تومان رسیده بود.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد: با توجه به این شرایط ما از معاون وزیر جهاد کشاورزی و معاون فنی سازمان تعاون روستایی دعوت کردیم تا با برگزاری بیش از ۱۰ جلسه قیمت تضمینی برای خرید این محصول اعمال شود تا شاهد ضرر و زیان زارعین پنبه‌کار نباشیم.

جهانگیرزاده افزود: با افت ۲۰ درصد مجاز قیمت خرید پنبه تا ۳۰۰ هزار ریال تعیین شد و قرار است کارخانه‌داران نسبت به خرید این محصول اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: قرار شده با همراهی تعاون روستایی در صورت پایین بودن قیمت از سوی کارخانه‌داران تعاون این مجموعه وارد میدان شده و عملیات خرید محصول پنبه را انجام دهد.

جهانگیرزاده تولید ۶۰ هزار تن پنبه را در دشت مغان یادآور شد و اظهار کرد: در سال‌های اخیر شاهد رشد جهشی در تولید و فرآوری محصول پنبه هستیم تا با رونق گرفتن صنایع نساجی امکان عرضه آن به شکل مطلوب فراهم آید.

نماینده مردم پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پنبه‌کاران نباید نگرانی از بابت پایین بودن قیمت محصول داشته باشند و شایسته است با حمایت و پشتیبانی جهاد کشاورزی اجازه ندهیم تا پنبه‌کاران در سال آینده به کشت‌های جالیزی روی آورده و یا از کشت این محصول منصرف شوند.

مزرعه پنبه

قیمت خرید پنبه در اردبیل اعلام شد

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253189

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *