http://didshahr.ir/253181

06:56 :: 1401/08/10

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: از آذر سال گذشته تاکنون در این استان ۳۰ میلیارد ریال هزینه درمان در زمینه ناباروری پرداخت شده است.

 

وحید سیدخلیل‌اللهی در نشستی با رئیس جهاد دانشگاهی اردبیل با اعلام اینکه هیچ‌گونه مشکلی در پرداخت هزینه‌های اسناد درمانی جهاد دانشگاهی نداریم، افزود: پرداخت هزینه اسناد درمان مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل اولویت ماست.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده در بیمه سلامت استان اردبیل تصریح کرد: ۹۵۰ موسسه تحت پوشش خدمات بیمه‌ای ما قرار داد و امسال چهار هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه درمان پرداخت کردیم.

وی پرداخت هزینه درمان روستایی در سال جاری را نیز ۶۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: در ماه بطور متوسط بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه درمان پرداخت می‌کنیم .

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل هزینه دارویی را در سال جاری ۱۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تعداد بیمه شده در استان اردبیل حدود۸۰۰ هزار نفر است که تقریبا ۴۰۰ هزار نفر از این تعداد روستائیان هستند .

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل نیز در این نشست به خدمات مرکز درمان نازایی و ناباروری اردبیل اشاره و اظهار کرد: در ۱۰ سال گذشته با فعالیت مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی در استان، درمان بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ خانواده موفقیت‌آمیز بوده و بدین طریق امید به زندگی به این خانواده‌ها بازگشته است.

مهران اوچی اردبیلی از بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل با تاکید بر گردشگری سلامت به همت جهاد دانشگاهی اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: این طرح با کارفرمایی میراث فرهنگی و استانداری به این نهاد واگذار شده تا به عنوان یک سند بالادستی برای توسعه همه جانبه استان در بخش گردشگری تهیه و تدوین گردد که این طرح در مراحل پایانی است.

وی در ادامه به تولید محصولات دارویی بر پایه گیاهان دارویی در مرکز رشد جهاد دانشگاهی اردبیل اشاره کرد و گفت: دو محصول قطره ضد سینوزیت با نام “دامپرلی” و “پماد پاپیتال”برای درمان واریکوسل با اخذ کد اخلاق پزشکی و انجام مرحله کارآزمایی بالینی به مرحله تجاری‌سازی رسیده است.

زایشگاه نوزاد

تامین هزینه ناباروری توسط بیمه سلامت

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253181

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.