http://didshahr.ir/253158

02:55 :: 1401/08/10

می‌ترسم خانواده ام به‌خاطر چندرغاز پول، نگذارند به عشقم برسم.

عشقم را بخاطر پول از دست نمی دهم

نویسنده : دکتر سیدعلی ظریفی| ‌ روان‌شناس

سوال: 

با دختری آشنا شدم که هرچه زمان گذشت، بیشتر عاشق او، رفتارها و ویژگی‌های شخصیتی اش شدم. به تازگی متوجه شدم که وضعیت مالی خانواده‌اش مناسب نیست. می ترسم خانواده ام به همین دلیل که وضعیت اقتصادی خانواده این دختر از ما پایین تر است و به‌خاطر چندرغاز پول، نگذارند به عشقم برسم. چه کنم؟

پاسخ:

اطلاعات زیادی از شما، سن، شغل‌تان و … نداریم اما ازدواج و انتخاب همسر، یکی از دغدغه‌های بزرگ و اساسی و البته مهم‌ترین تصمیم دختران و پسران جوان است که داشتن حساسیت و دقت درباره آن، بی‌جا هم نیست. واضح است اگر انتخاب همسر به درستی انجام شود، می‌توان از بروز مشکلات در آینده تا حدود زیادی جلوگیری کرد. قدیمی‌ترها بر این اعتقاد بودند که نمی‌توان آینده ازدواج را پیش‌بینی کرد و ازدواج مانند هندوانه دربسته‌ای است که از داخل آن بی‌خبریم. علم روان‌شناسی می‌گوید اگرچه نمی‌توان آینده را پیش‌بینی کرد اما می‌توان با انتخاب درست از مشکلات آینده کاست و احتمال طلاق را به کمترین میزان رساند. در ادامه چند توصیه به شما دارم.

اختلاف اقتصادی نباید باعث شکل‌گیری اختلافات جدی شود

برخی از جوانان تنها شرط ازدواج را علاقه و عشق می‌دانند اما تنها علاقه برای انتخاب همسر، ملاک نیست و باید در انتخاب همسر، به نکات دیگری هم توجه کرد که مهم‌ترین نکته این است طرف مقابل‌تان هم‌کفو شما و با شما همخوان باشد. بعضی روان‌شناسان معتقدند بهتر است وضعیت اقتصادی خانواده دختر کمی از وضعیت مالی پسر و خانواده‌اش پایین‌تر باشد. حال اگر در تمام ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی با یکدیگر هم‌کفو هستید، می‌توان این یک مورد را با دید بازتری بررسی کرد به شرط آن‌که این تفاوت بیش از حد نباشد یعنی این اختلاف اقتصادی باعث شکل‌گیری اختلافات جدی‌تری نشود. کاش درباره میزان این اختلاف به صورت شفاف‌تری صحبت می‌کردید تا راهنمایی اصولی‌تری به شما داده می شد.

درباره نظر خانواده‌تان پیش‌داوری نکنید

قبل از هر تصمیمی، خانواده‌تان را مطلع کنید و موضوع را در یک فرصت مناسب به آن‌ها بگویید. اجازه بدهید تا آن‌ها با تجربه بیشتری درباره این دختر و خانواده‌‌اش، تحقیق کنند تا تصمیم‌نهایی، کارشناسی‌شده‌تر باشد. درباره نظر خانواده‌تان پیش‌داوری نداشته باشید تا شاید اگر آن‌ها با دلایل منطقی با این انتخاب مخالفت کردند، بتوانید تصمیمی عاقلانه بگیرید و فقط احساسی به این ماجرا نگاه نکنید. امیدوارم با توجه به این چند نکته، تصمیم بهتری بگیرید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253158

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.