http://didshahr.ir/253042

04:22 :: 1401/08/07

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در راستای توصیه وزیر جهاد کشاورزی و به منظور حمایت از کشاورزان و ایجاد انگیزه در کشاورزان برای کشت پنبه مراکز خرید توافقی این محصول در شمال استان ایجاد می‌شود.

نادر تقی زاده

نادر تقی زاده

 

نادر تقی‌زاده در جلسه‌ای با مسئولان جهاد کشاورزی شمال استان اردبیل اظهار داشت: تمهیدات لازم در خصوص مکان یابی و تجهیز مراکز خرید پنبه تولیدی از کشاوزران مناطق شمالی استان توسط تعاونی روستایی اتخاذ شده و برای هریک از شهرستانهای پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز یک مرکز خرید مجزا در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: قیمت توافقی خرید پنبه ۲۷ هزار و۵۰۰ تومان با مبنای ۲۰ درصد افت برای آن در نظر گرفته شده است .به طوری که کیفیت پنبه بالاتر و کمتر از ۲۰ درصد باشد به تناسب آن قیمت پنبه تحویلی قابل افزایش و کاهش است.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: سیاست توسعه کشت پنبه دراستان اردبیل با جدیت دنبال می شود و سعی و اهتمام ما بر این است تا با برگزاری کلاسهای آموزشی ، برنامه های آموزشی رادیو و تلویزیونی و اجرای مناسب الگوی کشت با محوریت محصولات استراتژیک هرساله شاهد افزایش کشت این محصول صنعتی و ارزشمند و استراتژیک در استان باشیم.

تقی‌زاده اظهار امیدواری کرد: با پیگیری از وزارت جهاد کشاورزی جهت رفع مشکلات موجود در خرید پنبه و سایر محصولات اساسی و استراتژیک ، اعتبارات و مشوق های موجود در بسته حمایتی کشت پنبه و سایر محصولات قبل از کاشت تامین و ابلاغ شود.

تقی زاده افزود: در سالجاری ۱۸ هزار و ۳۰۰ هکتار ازاراضی حاصلخیز دشت مغان به زیر کشت محصول صنعتی پنبه رفته بود که پیش بینی می شود از این میزان سطح زیر کشت بالغ بر ۶۰ هزار تن وش پنبه استحصال شود .

این مقام مسئول تصریح کرد: خوشبختانه تعداد ۹ کارخانه پنبه پاک کنی در شهرستانهای شمالی استان فعال بوده و وظیفه خدمت رسانی به پنبه کاران را انجام می‌دهند.

مزرعه پنبه

آماده خرید پنبه از کشاورزان هستیم

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253042

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *