http://didshahr.ir/253004

05:04 :: 1401/08/05

رییس اداره محیط زیست شهرستان پارس آباد گفت: همزمان با آغاز فصل پاییز، اولین گروه از پرندگان در تالاب‌های دشت مغان فرود آمدند.

پرنده گنجشک

رییس اداره محیط زیست شهرستان پارس آباد  با اشاره به آغاز مهاجرت پرندگان به تالاب های دشت مغان اظهار کرد: با سرد شدن تدریجی هوا شاهد ورود اولین گروه پرندگان مهاجر به تالاب‌های پارس آباد و اصلاندوز هستیم.

شاهین جهانگیرزاده افزود: با سرد شدن تدریجی هوا در قسمت‌های شمالی کره زمین، مهاجرت پرندگان به قسمت‌های جنوبی شروع شده است و شهرستان‌های مرزی پارس آباد و اصلاندوز به دلیل قرار گرفتن در گذرگاه اصلی مهاجرت پرندگان و با داشتن ظرفیت‌های تالابی میزبان این پرندگان مهاجر هستند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد تصریح کرد: تالاب و آبگیر‌هایی همچون تالاب میل و مغان در اصلاندوز، رودخانه مرزی ارس، دریاچه شهرک شهید غفاری(مغان) و تالاب تپراق کندی در پارس آباد مغان از مهم‌ترین زیستگاه‌های این پرندگان در جهان به شمار می‌روند که پذیرای هزاران پرنده از گونه‌های مختلف هستند.

جهانگیرزاده بیان کرد: در صورت مشاهده هرگونه شکار غیرمجاز این پرندگان، با شکارچیان متخلف برخورد قانونی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به کوچ زودهنگام پرندگان گفت:کوچ پرندگان مهاجر همه ساله از اواخر آبان ماه انجام می‌شد، ولی به دلیل تغییرات اقلیمی، خشک شدن تعدادی از دریاچه‌های در مسیر کوچ و امن نبودن مکان‌های توقف، کوچ زود هنگام پرندگان به تالاب‌های این شهرستان ها، انجام شده است.

پرنده کبوتر

پارس آبادمیزبان پرندگان مهاجر شدند

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253004

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *