http://didshahr.ir/252691

07:06 :: 1401/07/23

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل از تحویل بیش از ۱۲۶ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در جایگاه‌های سوخت CNG استان از ابتدای سال جاری خبر داد.

میرسعید سیدمتین

میر سعید سید متین با اشاره به اینکه جایگزینی گاز طبیعی با سوخت های فسیلی علی الخصوص در صنعت حمل و نقل یکی از راهکارهای برون رفت از بحران های زیست محیطی در شهرهای پرجمعیت می باشد، ادامه داد: اتومبیل ها منبع اصلی آلودگی در شهرهای پرجمعیت هستند و سهم بخش حمل و نقل در انتشار آلاینده ها در شهرها حدود ۷۰ درصد هست که این سهم نیز عمدتاً ناشی از مصرف سوخت های فسیلی می باشد.

وی جایگزینی گاز طبیعی در استان را یکی از رویکردهای صنعت گاز عنوان کرد و گفت: رویکرد دولت در جایگزینی گاز طبیعی به جای سوختهای فسیلی در صنعت حمل و نقل قطعاً علاوه بر کاهش آلودگی های زیست محیطی فواید متعددی را برای کشور به همراه داشته است که کاهش واردات بنزین، کاهش هزینه های دولت در بخش حمل و نقل و … نمونه ای از این فواید این طرح به شمار می رود.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل توزیع ۱۲۶ میلیون و ۵۴۹ هزار متر مکعب گاز طبیعی به جایگاههای CNG استان را گام مهّمی در تحقق اهداف زیست محیطی دانست و گفت: از این میزان گاز تحویلی، بیش از ۱۱۴ میلیون متر مکعب مربوط به جایگاههای داخل شهری و بیش از ۱۲ میلیون متر مکعب مربوط به جایگاههای بین راهی می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۴ درصد افزایش داشته است.

سید متین توسعه کمی و کیفی جایگاههای سوخت گاز طبیعی را یکی از اهداف استراتژیک صنعت گاز در بخش حمل و نقل دانست و افزود: در حال حاضر ۷۰ جایگاه CNG در استان در توزیع گاز فعالیت دارند که از این تعداد ۲۴ جایگاه دو منظوره و ۴۶ جایگاه تک منظوره هستند.

سید سعید سید متین:توزیع ۱۲۶ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در اردبیل

توزیع ۱۲۶ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در اردبیل

 

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252691

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *