http://didshahr.ir/252526

08:44 :: 1401/07/19

عرفان گنجی دانشجوی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل سومین اختراع خود دستگاه رگ یاب هوشمند با قابلیت اندازه‌گیری میزان اکسیژن خون و تعداد ضربان قلب را به ثبت رساند.

دست زن بیمار Sick woman hand

این دانشجوی پژوهشگر گفت: دستگاه رگ یاب هوشمند با قابلیت اندازه گیری میزان اکسیژن خون و تعداد ضربان قلب برای پیدا کردن رگها در موقع انواع تزریقات استفاده می شود.

وی افزود: این دستگاه برای پیدا کردن رگها به هنگام انواع تزریقات در تمامی مراکز درمانی که عمل تزریقات در آنها انجام می شود کاربرد خواهد داشت و حتی در مراکزی مانند خانه سالمندان هم می‌توان از آن استفاده کرد.

این پژوهشگر حوزه فناوری با بیان اینکه این دستگاه خطرات انواع تزریقات را بسیار پایین آورده و جزو تجهیزات پزشکی بسیار پرکاربرد محسوب می‌شود، اظهار کرد: این اختراع با سیستم هوشمند و قابلیت‌های به روز و امکانات جدید برای آشکار ساختن رگ های پنهان بدن و یا افراد به اصطلاح بد رگ، برای تمام رده‌های سنی طراحی شده و سطح کیفیت ارائه خدمات درمانی را ارتقا داده و باعث سهولت کار می‌شود.

دانشجوی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل بیان کرد: در طراحی سعی شده تا دستگاه ظاهر جذابی داشته باشد و ظاهر متفاوت آن کودکان را سرگرم و باعث همراهی بیشتر آنها به هنگام تزریقات شود.

گنجی در خصوص سایر فعالیت های خود در حوزه مهندسی پزشکی گفت: علاوه بر این دستگاه، ۲ اختراع دیگر با عناوین “ویلچر به همراه دستگاه اکسیژن ساز داخلی” و “دستگاه اکسیژن ساز طبی ویژه آمبولانس” را به ثبت رسانده و همچنین کتاب “نفسی از نفس” با نگاهی به نقش حیاتی اکسیژن در بیماری‌ها و دستگاه های کمک تنفسی اکسیژن ساز نبولایزر و ونتیلاتور با هدف کمک و راهنمایی جهت استفاده صحیح از از دستگاه‌های تالیف کرده ام.

دست زن بیمار Sick woman hand

اختراع دستگاه رگ‌یاب هوشمند توسط دانشجو اردبیلی

مطالب دیگر
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252526

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.