http://didshahr.ir/252497

06:10 :: 1401/07/18

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل از فعالیت ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان پیشرو در استان خبر داد و گفت: توسعه فعالیت این شرکت‌ها در استان مورد توجه قرار گرفته است.

دانش بنیان

یوسف عباسپور اظهار کرد: هم اکنون ۳۵ شرکت دانش‌بنیان و ۱۱۸ واحد رشد در استان اردبیل در کسب و کارهای نوین و تولید انواع محصولات فعال و مشغول کار بر روی نمونه‌ها هستند.

وی با اشاره به نقش و جایگاه شرکت‌ها و واحدهای فناور جدید در افزایش میزان اشتغال در استان افزود: هدف اصلی پارک علم و فناوری اردبیل رفع موانع و مشکلات فناوران و شرکت­‌های دانش بنیان است و این پارک با ارائه تسهیلات، فناوران و شرکت‌های دانش بنیان و مخترعان را جهت دستیابی به اهداف خود در سال جاری با شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین همراهی خواهد نمود.

عباسپور درباره برگزاری رویداد کسب و کارهای نوین حوزه آب افزود: تهیه مدل آبخوان و سامانه آبخوان‌های استان، طراحی و ساخت دستگاه اتوماسیون، و کنترل از راه دور، شبکه‌های آبیاری و زهکشی و تحویل حجمی آب جهت افزایش بهره وری شبکه‌ها از جمله برنامه‌های این رویداد بود.

وی همچنین از برگزاری دوره آشنایی با قوانین و مقررات مالیاتی شرکت‌های فناور و دانش بنیان ویژه مدیران عامل و مدیران امور مالی شرکت‌های فناور و دانش بنیان در اردبیل خبر داد.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل ادامه داد: رویدادهای تخصصی مشترک بین پارک علم و فناوری و حفاظت محیط زیست استان جهت بررسی مشکلات زیست محیطی استان و معرفی شرکت‌های دانش­ بنیان یا فناوران صاحب ایده جهت حمایت و رشد ایده‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفته است که امید است این رویدادها برای پیشبرد امور پارک علم و فناوری استان مثمر ثمر شود.

عباسپور گفت: همچنین با صنعت معدن و تجارت استان اردبیل هم جهت بهره‌مندی شرکت‌های دانش بنیان از تسهیلات لازم هماهنگی‌های لازم بعمل آمده است.

پارک‌های علم و فناوری به عنوان یکی از مهم‌ترین ساختارهای موثر در اقتصاد دانش‌بنیان و محیطی مناسب برای استقرار، توسعه و شکوفایی موسسات و شرکت‌های دانش‌بنیان هستند که در تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه‌ها و سایر موسسه‌های پژوهشی به فعالیت‌های فناوری اشتغال دارند و هدف اصلی آن بعنوان یک نهاد فناورانه افزایش ثروت در جامعه از طریق ایجاد و توسعه فعالیت موسسه‌های متکی بر فناوری است.

ایده دانش بنیان

فعالیت ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان در اردبیل

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252497

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.