http://didshahr.ir/252301

05:39 :: 1401/07/11

دادستان عمومی و انقلاب خلخال گفت: بیشترین حجم پرونده‌های دادسرای این شهرستان را پرونده‌های مربوط به مواد مخدر تشکیل می‌دهد.

طلاق

آرش جعفری در جلسه ستاد احیای امر به معروف ونهی از منکر خلخال اعلام کرد: هم اکنون عامل اصلی افزایش پرونده‌های طلاق و سرقت در خلخال مواد مخدر و افزایش گرایش افراد به سوء استعمال مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه کاهش سن اعتیاد و مصرف مواد مخدر موجب افزایش شدید نگرانی در خلخال شده است، گفت: متاسفانه ۹۰ درصد از معتادان، مواد مخدر صنعتی مصرف می‌کنند و سن اعتیاد به مواد مخدر در این شهرستان به زیر ۳۰ سال رسیده است.

دادستان عمومی و انقلاب خلخال کاهش سن اعتیاد را هشداری برای همه مسئولین مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و گفت: عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان غیرقابل قبول و بسیار ضعیف است.

جعفری اظهار داشت: افزایش گرایش افراد به مصرف مواد مخدر در کنار افزایش پرونده های مربوط به طلاق و سرقت مصداق بارز افزایش منکر در جامعه این شهرستان است وبرای توقف آن باید چاره‌ای اساسی اندیشیده شود.

امام جمعه خلخال نیز در این جلسه در سخنانی حمایت همه جانبه از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهبری را از جمله مصادیق بارز امر به معروف و مخالفت با حکومت اسلامی را از جمله مصادیق منکر ذکر کرد.

حجت الاسلام کریم اسدی با تاکید بر اینکه برنامه‌های ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر خلخال باید در کمال ظرافت و به دور از هر گونه افراط و تفریط اجرا شود، گفت: افزایش بسیاری از منکرات جامعه ناشی از کم رنگ شدن فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خلخال با تاکید بر لزوم اجرای برنامه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر با استفاده از مشورت، شور و خرد جمعی اعلام کرد: جلسات این ستاد باید به صورت ماهانه برگزار و هر کدام از مسئولین حقیقی و حقوقی عضو این جلسه با تمام توان برای نهادینه شدن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید تلاش کنند.

وی ادامه داد: دست زدن به برخی از اعمال از سوی برخی افراد ناشی از ناآگاهی، ناپخته بودن و عدم آشنایی به احکام اسلامی است که می‌توان با تقویت فریضه امر به معروف و نهی از منکر مانع از ادامه اینگونه حرکات از سوی جوانان شد.

حجت الاسلام اسدی با تقدیر از مردم با فرهنگ، معتقد و مومن شهرستان دور ماندن از اغتشاشات اخیر کشور اضافه کرد: مردم این شهرستان همانند گذشته نشان دادند که همواره امور مربوط به جامعه را توام با عقلانیت و به کارگیری از منطق و خرد جمعی پیگیری کرده و از دست زدن به هرگونه اعمال احساسی و هیجانی پرهیز می‌کنند.

طلاق Divorce

اعتیاد عامل اصلی طلاق در خلخال

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252301

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *