http://didshahr.ir/252017

01:03 :: 1401/07/04

تصور زندگی در دنیایی بدون قانون بسیار سخت و ناممکن است. اما شاید برایتان عجیب باشد که بدانید اکثر مردم در دنیایی با همین ویژگی ها زندگی میکنند.

R13 213

فرض کنید هیچ قانونی در جهان وجود نداشت. برگ درختان پس از جدا شدن از درخت گاهی همانجا در هوا معلق می ماندند و گاهی بر زمین می افتادند. آب آبشارها گاهی به سمت آسمان و گاهی به سمت زمین حرکت میکرد. هنگامی که آب را حرارت میدادیم، گاهی آب منجمد میشد و گاهی جوش می آمد. به یکباره وسط یک روز تابستانی و آفتابی، برف شدیدی شروع به باریدن میکرد. خورشید پس از دو ساعت که از غروب گذشت، مجددا طلوع میکرد. گاه آنقدر از زمین دور میشد که همه چیز یخ میزد و گاه آنقدر به زمین نزدیک می شد که زندگی برای اهل زمین ناممکن میشد.

این شرایط زمانی اتفاق می افتاد که هیچ قانونی بین پدیده های جهان وجود نداشت و همه رخدادها اتفاقی بوند. هر روز ممکن بود اتفاقی ناگوار رخ بدهد. علمی وجود نداشت و محقق و دانشمندی نیز نبود. زیرا قانونی وجود نداشت که آنها کشف کنند. در دنیایی با این ویژگی ها، هر لحظه ممکن بود همه چیز نابود شود. برنامه ریزی، مدیریت، مهندسی و… معنایی نداشت.

همه مردم بدون استثنا زمانی در ذهنشان بهترین آرزوها را داشتند. بهترین خانه ها و بهترین تفریحات را میخواستند. سفر به بهترین و زیباترین مناطق جهان را آرزو میکردند. دوست داشتند همیشه شاد و خوشحال باشند. اما به دلیل اینکه دنیا را بدون قانون شناخته اند، نتوانسته اند به رویاهای خود جامه عمل بپوشانند. حرف های دیگران و افراد معمولی را پذیرفته اند و تلاش کرده اند به قول آنها واقع بین باشند.

در صورتی که ندایی در درون آنها فریاد میزند که رویاهایت دست یافتنی هستند. ندایی که در کودکی و سنین کم بسیار بلند و رسا بود  اما اکنون زیر بار باورهای محدود کننده، به ندایی ضعیف تبدیل شده است. آنها را رها کرده ایم زیرا تصور میکنیم موفقیت و دست یابی به رویاها شانسی است و قانونی برای آن وجود ندارد.

حال باید بدانیم که موفقیت شانسی نیست و برای هر کسی قابل دسترس است. موفقیت از قوانینی دقیق و تغییر ناپذیر پیروی میکند. همچنین باید بدانیم این قوانین ساده هستند و با پیروی از آنها با سرعت به رویاهایمان میرسیم. نام قانون بزرگ کائنات قانون جذب است.

R13 215

قانون جذب همه چیز را ممکن می کند. این قانون هدیه خداوند برای انسان هاست. زیرا تنها انسانها قادرهستند تا با ذهن قدرتمندشان رویاهایشان را به زندگیشان جذب کنند. ذهن انسان ها با توجه به موضوعات مختلف فرکانسی به جهان ارسال میکند. توجه به هر موضوع فرکانس ذهنی را همجنس با خود می کند. یعنی اگر به تصادفی که در خیابان رخ داده توجه کنیم، در حال ارسال فرکانس تصادف و اتفاقاتی از این دست به کائنات هستیم.

اگر به ویلاهای زیبایی که در خیابان وجود دارد توجه کنیم، در حال انتشار ارتعاش فرکانسی از همین جنس به کائنات هستیم. اگر به فردی ورزشکار که بدنی متناسب و زیبا دارد توجه کنیم، فرکانس اتفاقاتی از همین جنس را منتشر می کنیم.

ما با توجه به موضوعات مختلف فرکانس آنها را به کائنات ارسال میکنیم. کائنات نیز متناسب با فرکانس ارسالی به ما پاسخ می دهد. یعنی اتفاقاتی همانند آن موضوع را به زندگی ما وارد میکند. البته لازم به ذکر است که با یک بار تماشا کردن یک صحنه تصادف، به سرعت این اتفاقات به زندگی ما وارد نمی شود. اما اگر فردی باشیم که به حوادث علاقمند باشیم یا نگران آن باشیم به شکلی که هر روز اخبار و وقایع آن را دنبال کنیم، این استمرار در فرکانس های ارسالی سبب می شود تا زندگی شخص پر از اتفاقات و حوادث ناگوار شود.

این بدین معنیست که در زندگی تنها باید به اتفاقات و موضوعات مثبت و خوشایند توجه کنیم. ذهنمان را به گونه ای تربیت و کنترل کنیم تا تنها به دنبال زیبایی ها و خوبی های موجود در جهان بگردد.

این یعنی باید نگرانی و استرس را از خود دور کنیم. زیرا هیچ اتفاقی به صورت شانسی و ناخواسته به زندگی ما وارد نمی شود. اگر تنها به آنچه میخواهیم توجه کنیم، همواره اتفاقات مثبت را تجربه میکنیم.

R13 214

در واقع اگر بخواهیم به طور خلاصه قانون جذب را معرفی کنیم باید بگوییم:

احساسات خوب اتفاقات خوب و احساسات بد اتفاقات بد را رقم می زنند.

گفته بالا به این معنیست که توجه به نکات و موضوعات مثبت و منفی حسی در درون ما ایجاد می کند. بدیهی است که موضوعات و اتفاقات خوب احساسات خوب و اتفاقات و موضوعات منفی احساسات بد را در درون افراد ایجاد می کند. پس می توان گفت یکی از راه هایی که هر کس می تواند تشخیص دهد که در حال جذب چه نوع اتفاقاتی است، توجه به احساساتیست که به طور کلی در درون خود تجربه می کند. نوع احساساتی که شما در طول هفته ها و سالها بیشتر در درون خود پرورش می دهید، اتفاقات زندگی شما را به آن سو رقم می زند.

باورها

توجه به موضوعات مثبت اگر جهت دهی شده و ساختار یافته صورت بگیرد، تقویت کننده باورهایی در درون ما خواهد بود. اگر باورها را دسته بندی کنیم، مهم ترین باور در مورد در هر موضوعی، باور فراوانی است. فراوانی ثروت، فراوانی فرد مناسب به منظور دوستی یا ازدواج، فراوانی اتفاقات خوشحال کننده، فراوانی مواردی که سلامتی را رقم می زنند.

باور بعدی که به ما کمک می کند تا به سمت موفقیت گام برداریم، باور لیاقت است. این باور اگر در ما ضعیف باشد، به تنهایی جلوی ورود اتفاقات مثبت را می گیرد. زیرا ما چون خود را لایق ثروت، همسر خوب، سلامتی، لطف خدا، شادی و به طور کلی موفقیت نمی دانیم، به سمت آن نیز حرکت نمی کنیم و فرصت های کسب موفقیت را نیز نمی بینیم.

اقدام عملی

وقتی ذهن خود را مانند یک فرد موفق برنامه ریزی کنیم، فرصت های کسب موفقیت در زمینه های مختلف را می بینیم. حال برای دستیابی به آنها باید کاری انجام دهیم. اقداماتی که هر کس برای موفقیت باید انجام دهد یکسان نیست و برای هر فردی متفاوت است. اما کائنات تنها مسیرها و فرصت هایی را بر سر راه افراد قرار می دهد که با شرایط کنونی او همخوانی دارد و نیاز به تحمل فشار و رنج نیست.

موفقیت ها به آرامی رخ می دهند

موفقیت و پیشرفت، آرام آرام چهره زندگیتان را عوض می کند. یعنی یک شبه منتظر اتفاقات عجیب و غریب نباشید. اتفاقات به صورت طبیعی و منطقی برایتان رخ می دهد. به گونه ای که کم کم و در طی مدت چند ماه وقتی به گذشته خود نگاه می کنید، متوجه تفاوت ها و تغییراتی که برایتان رخ داده می شوید. اگر در مسیر بمانید و تقویت باورهای ذهنی را همراه با اقدامات عملی به صورت همیشگی انجام دهید، پس از چند سال به یک زندگی رؤیایی و غیر قابل باور برای همه می رسید.

برای مطالعه مقالات و ویدئوهای آموزشی در زمینه قانون جذب و یا شرکت در دوره آموزش قانون جذب ارائه شده توسط آقای فرهاد کوکائیان، می توانید به سایت یکشو (مرجع آموزش موفقیت) مراجعه کنید.

منبع: مقاله قانون جذب چیست؟

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252017

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.