http://didshahr.ir/251925

06:22 :: 1401/06/31

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن گفت: به دنبال بهسازی و مقاوم‌سازی واحدهایی روستایی هستیم تا بتوانیم با مقاوم‌سازی ۲ میلیون واحد مسکن در برنامه هفتم توسعه توجه به رویکردهای بیشتر را در سطح کشور رقم بزنیم.

مسکن مهر

محمدرضا شاملو در دیدار با مسئولان بنیاد مسکن استان اردبیل اظهار داشت: سالانه مقاوم‌سازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن کم‌دوام و غیرمستحکم روستایی در کشور محقق می‌شود که در این زمینه بنیاد مسکن با رویکرد توسعه و عمران روستاها در تلاش است تا تامین سرپناه مناسب و ایمن را برای روستاییان هدفگذاری کند و تمهیدات لازم را در این زمینه به کارگیرد.

وی بیان کرد: رویکرد توسعه و عمران روستاها با تامین سرپناه مناسب و ایمن برای روستاییان هدفگذاری شده و به دنبال بهسازی و مقاوم‌سازی واحدهایی روستایی هستیم تا بتوانیم با مقاوم‌سازی ۲ میلیون واحد مسکن در برنامه هفتم توسعه توجه به رویکردهای بیشتر را در سطح کشور رقم بزنیم.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن گفت: در تلاش هستیم تا پنج سال آینده بتوانیم تامین خانه‌های ایمن و مقاوم را شاهد باشیم تا در برابر زلزله مقاوم‌سازی شود که به همین منظور دولت سیزدهم پرداخت تسهیلات برای مقاوم‌سازی واحدهای روستایی تا ۲۰۰ میلیون تومان انجام یافته و دولت درصدد است با همراهی بانک‌ها پرداخت تسهیلات را انجام دهد.

شاملو افزود: ۱۳ درصد سود این تسهیلات از سوی دولت پرداخت شده و متقاضیان چهار درصد سود تسهیلات را پرداخت می‌کنند که این موضوع نیز به نوبه خود برای متقاضیان بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

وی تصریح کرد: اجرای طرح‌های بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم اهداف پیش‌بینی شده ما را در تحقق اهداف مورد نظر رهنمون کند و از مهاجرت‌های بی‌رویه را از روستاها بگیریم.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن گفت: انتظار می‌رود با ایجاد فرصت‌های اشتغال در روستاها جلوی مهاجرت‌ها گرفته شده و ماندگاری روستاییان در واحدهای مسکونی را شاهد باشیم و حمایت و پشتیبانی از روستاها به عنوان کانون تولید و توسعه سیاست دولت سیزدهم است و بنیاد مسکن با طرح‌های مختلف سعی دارد عمران و آبادانی روستاها به عنوان یک برنامه تعریف شده است.

ساخت و ساز مسکن

۲ میلیون واحد مسکونی مقاوم سازی می شوند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251925

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *