http://didshahr.ir/251923

06:24 :: 1401/06/31

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: اولین نقص استان این است که موقوفات اردبیل اکثرا سرقفلی هستند.

مهدی ستوده

حجت الاسلام مهدی ستوده در نشست هم اندیشی با با اصحاب رسانه به مناسبت دهه وقف که در حسینه مجتهد برگزار شد، اظهار کرد:موقوفاتی که فاقد درآمد هستند شناسایی مالک در آن بسیار سخت شده است که 400 رقبه زراعی مسکونی هستند و کارشناسی‌های اجارات به صورت گذشته اتفاق نمی‌افتد و ضعف چهارم این است که موقوفات در مسیر تبدیل به احسن و در مسیر درآمدزایی اتفاق نمی‌افتد چرا که اگر در مسیر تولید و ثروت زایی بود بسیار مهم و حائز اهمیت می‌شد.

وی با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه استان اردبیل ساختمان اداری ندارد، افزود: اوقاف اردبیل بعد از سالیان سال در مکان موقوفه و به صورت اجاره ای خدمت رسانی می کند و این مشکل و ضعف است.

نمایشگاه وقف در اردبیل برگزار می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با بیان اینکه نمایشگاه وقف با هدف عملکرد و کارکردهای وقف در اردبیل برگزار می شود، ادامه داد: این نمایشگاه از هفتم تا 11 مهر ماه در بقعه شیخ صفی الدین اردبیل برگزار می شود.

ستوده با اشاره به عدم همکاری میراث فرهنگی با تکمیل حمام ملاهادی عنوان کرد: در این زمینه میراث فرهنگی همکاری کافی را ندارد و چگونگی عدم احیای حمام ملاهادی موضوع مورد توجه است که باید به رفع مشکلات موجود در این زمینه پرداخته شود در حالی که می‌توان از این ظرفیت بسیار مهم به صورت ویژه استفاده کرد و متاسفانه تاکنون در اختیار سرمایه‌گذار قرار نگرفته است.

وی با یادآوری اینکه سه عامل اصلی که باعث افزایش موقوفات شده است، افزود: اعتماد مردمی، اجرای امینانه نیت واقفان در راستای بحث های کارکردی و کارمندان اداره اوقاف که علاوه بر این که خودشان در سرعت کاری شرکت کرده‌اند سبب شده تا امین در موقوفات توسعه یافته و به همین دلیل سرمایه‌گذاران در حال افزایش است و دید به مسائل گسترده خواهد بود.

170 بقعه و امامزاده وجود دارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: 170 مورد بقعه و امامزاده داریم که حتی از برخی‌ها هیچ بازدیدی وجود نداشته است و در هر جا شرایط برای بازدید وجود داشته باشد ورود جدی پیدا کرده‌ایم و در این راستا احیاگری‌ها با جدیت در حال انجام است.

ستوده بیان کرد: اکثر امامزادگان در راستای گردشگری و پذیرایی از زائران قرار دارند که در این راستا صدرالدین، دانیال و سایر امامزادگان که به نوبه خود هر کدام پذیرای زائران هستند.

وی با بیان اینکه زائر سرای در شهرستان سرعین آماده بهره برداری است که این زائرسرا در 9 طبقه احداث و پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.

مسکن

موقوفات اردبیل اکثر سرقفلی هستند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251923

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.