http://didshahr.ir/251834

05:09 :: 1401/06/29

فرهاد پورفرضی  گفت: برای شرکت در این این رویداد علمی ملی و بین المللی، اردبیل از پنجم مهر ماه به مدت سه روز میزبان دانشجویان پژوهشگر علوم پزشکی داخلی و خارجی خواهد بود.

دانشجویان دانشگاه students of University

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: ۴۰۰ دانشجوی پژوهشگر داخلی و خارجی برای شرکت در بیست و سومین کنگره ملی سالیانه و نهمین کنگره بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی در اردبیل حضور می یابند.

دکتر فرهاد پورفرضی  گفت: برای شرکت در این این رویداد علمی ملی و بین المللی، اردبیل از پنجم مهر ماه به مدت سه روز میزبان دانشجویان پژوهشگر علوم پزشکی داخلی و خارجی خواهد بود.

سرپرست علمی بیست و سومین کنگره ملی و بین‌المللی سالانه و نهمین کنگره بین‌المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی بیان کرد: یک هزار و ۸۹۴ خلاصه مقاله از سوی دانشجویان داخلی و خارجی به دبیرخانه این کنگره ارسال شده بود که از میان آنها، ۷۱۷ مقاله به منظور ارائه به صورت سخنرانی، پوستر و ای.پوستر انتخاب شده است.

وی با اشاره به افزایش ۱.۵ برابری شمار مقاله‌های ارائه شده برای شرکت در این کنگره علمی و پژوهشی سالانه دانشجویی اظهار کرد: در مجموع این رویداد مهم با حضور ۷۵۰ نفر میهمان داخلی و خارجی برگزار می شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از حضور دانشجویان پزشکی پنج کشور جمهوری آذربایجان، ترکیه، بحرین، فنلاند و ازبکستان در بخش بین الملل این کنگره خبر داد و گفت: در بخش بین الملل این کنگره، ۱۳ مقاله ارائه شده توسط دانشجویان خارجی به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد.

وی، ارج نهادن به مقوله پژوهش در بین دانشجویان علوم پزشکی را از جمله اهداف این رویداد مهم علمی ذکر کرد و رشد و توسعه علمی کشور در حوزه بهداشت، درمان و سلامت را در گرو تلاش های شبانه روزی پژوهشگران این عرصه دانست.

دکتر پورفرضی، تجاری‌سازی و ایده‌پردازی در حوزه سلامت، فناوری اطلاعات سلامت و بیوانفورماتیک پزشکی، خون شناسی، سرطان و روش‌های نوین درمانی، بیماری‌های خودایمنی و نقص سیستم ایمنی، آسیب‌شناسی ژنتیک و سلول‌های بنیادی، مراقبت‌های بهداشتی در پاندمی‌ها، طراحی و ارزیابی داروها و واکسن و روش‌های نوین تشخیص و درمان را از جمله محورهای این کنگره ذکر کرد.

وی همچنین بیماری‌های غیرواگیر و واگیر، علوم اعصاب و بهداشت روان، بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی، فیزیوتراپی و علوم توانبخشی، پزشکی شخصی سازی شده، بهداشت سالمندی و جمعیت، چالش‌های آموزش مجازی، طب سنتی و آب‌درمانی، علوم تغذیه و بهداشت، بهداشت دهان و دندان، تحقیقات نظام سلامت، سلامت و پیشگیری، پژوهش در آموزش، پرستاری و مامایی، اخلاق در پژوهش، توریسم پزشکی، علوم پایه و پزشکی از راه دور را از دیگر محورهای این رویداد علمی و پژوهشی اعلام کرد.

۴۰ دانشجوی پژوهشگر علوم پزشکی داخلی و خارجی در اردبیل حضور می‌یابند
سرپرست علمی بیست و سومین کنگره ملی و بین‌المللی سالانه و نهمین کنگره بین‌المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی، کرونا، واکسیناسیون و چالش‌های پساکرونا، کارآفرینی و نوآوری‌های دانش بنیان، جوانی جمعیت، باروری و ناباروری و تحقیقات بین رشته‌ای را نیز جزو محورهای ویژه این کنگره عنوان کرد.

وی با بیان این که مهمانان و مخاطبان این کنگره، پژوهشگران و استادان و مخترعان برجسته کشوری و بین‌المللی حوزه علوم پزشکی هستند، گفت: در این رویداد مهم ، میهمانان ویژه شامل وزیر و معاونت محترم تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و روسای دانشگاه‌های سراسر کشور و مدیران دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های بین‌المللی کشورهای همجوار و سرپرستان کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشجویی کشور حضور می یابند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اضافه کرد: در کنار پنل‌های سخنرانی و پوستر، کارگاه‌های توانمندسازی پژوهشی و فناورانه و همچنین جلسات انتقال تجربه در طی روزهای برگزاری این کنگره، برای دانشجویان و استادان شرکت کننده برنامه ریزی شده است.

وی برگزاری این کنگره را فرصتی برای آشنایی با فرهنگ، تاریخ و آداب و رسوم استان اردبیل و بازدید از آثار و بناهای تاریخی و مناطق گردشگری این استان عنوان کرد و گفت: در کنار این کنگره، نمایشگاه فناورانه نیز با هدف معرفی یافته‌های علمی و فناوری دانشجویان رشته‌های مختلف پزشکی برگزار خواهد شد.

دکتر پورفرضی افزود: همزمان با این کنگره، از سه داروی فناورانه که توسط دانشجویان و مراکز پژوهشی استان اردبیل تولید شده و مرحله ارزیابی علمی را طی کرده است، رونمایی می شود.
وی بیان کرد: در بخش ایده‌های فناورانه این رویداد علمی نیز، از میان ۶۰ ایده فناورانه ارائه شده به دبیرخانه این کنگره در حوزه سلامت، هشت ایده برتر برگزیده نیز در یک پنل تخصصی ارائه و معرفی خواهد شد.

سرپرست علمی بیست و سومین کنگره ملی و بین‌المللی سالانه و نهمین کنگره بین‌المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی اضافه کرد: همزمان با اختتامیه این کنگره، اولین جشنواره ملی پژوهش و فناوری دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز برگزار شده و از منتخبان این جشنواره تجلیل به عمل خواهد آمد.

اردبیل میزبان دانشجویان پژوهشگر علوم پزشکی

اردبیل میزبان دانشجویان پژوهشگر علوم پزشکی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251834

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.