http://didshahr.ir/251805

07:46 :: 1401/06/28

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای که با ایجاد گروه تلگرامی و تبلیغ فروش لوازم خانگی به قیمت نازل و دریافت بیعانه، اقدام به کلاهبرداری در سطح کشور می‌کرد، خبر داد.

دستگیری

 

علی قهرمان طالع اظهار کرد: با توجه به وصول چندین فقره پرونده قضایی با موضوع سوء استفاده از کارت بانکی و سیمکارت‌های مفقودی و یا به سرقت رفته شکات توسط افراد ناشناس و در پی آن تشکیل پرونده برای مالکین در برخی پلیس فتا استان های کشور، مراتب به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌ اولیه و تحقیقات میدانی کارشناسان در خصوص ادله‌های فنی و جمع‌آوری سرنخ‌های موجود مشخص شد که متهم با ایجاد گروه تلگرامی و تبلیغ فروش لوازم خانگی نسبت به کلاهبرداری از اشخاص اقدام کرده است.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل بیان کرد: به گفته شکات کارت‌های بانکی اکثرا در مقابل بانک از دستشان به سرقت برده شده و یا سیمکارتشان را گم کرده بودند، که نهایتا با بررسی دوربین‌های مداربسته موجود و همچنین ردزنی بیشترین مسیر تردد متهم پرونده، وی را شناسایی و طی عملیاتی غافلگیرانه توسط مامورین در حین تردد این کلاهبردار در سطح شهر، او را دستگیر و سریعا به محل پلیس فتا منتقل نمودند.

وی تصریح کرد: متهم پس از مواجهه با مستندات فنی و علمی این پلیس لب به اعتراف گشوده و بیان کرد با همکاری یکی از دوستان خود شیوه این نوع کلاهبرداری را آموخته و با تبلیغات گسترده آگهی فروش لوازم خانگی شروع به کار نموده و به سفارش دهندگان، کارت‌های بانکی از قبل تهیه شده را ارائه می‌داده و پس از دریافت مبلغی به عنوان بیعانه، سیمکارت‌های خود را خاموش و یا تعویض می‌کرده است.

قهرمان طالع تاکید کرد: هموطنان عزیز حدالامکان در زمان انجام خریدهای اینترنتی از طریق سایت‌ها و فروشگاه‌های معتبر داخلی اقدام به خرید نمایند.

وی ادامه داد: به هیچ وجه کارت‌های بانکی خود را برای برداشت وجه نقد از دستگاه‌های خودپرداز، در اختیار اشخاص غیر نگذارند و همچنین رمز کارت‌های بانکی را هم جوار با کارت قرار ندهند، و نیز در صورت مفقودی سیمکارت و یا سرقت آن، بلافاصله نسبت به مسدودسازی آن اقدام نمایند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: هموطنان گرانقدر در صورت مواجهه با این نوع کلاهبرداری‌ها می‌توانند گزارشات خود را در قسمت مرکز فوریت‌های سایبری سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir ثبت و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ ارتباط برقرار نمایند.

دستگیری

دستگیری کلاهبردار حرفه ای در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251805

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *