http://didshahr.ir/251750

08:40 :: 1401/06/27

حسن قاسم پور گفت:با این احتساب محیط زیست استان کمبود محیط‌بان دارد و برای رسیدن به استانداردهای لازم باید ۱۰۸ محیط‌بان به مجموعه حفاظتی استان افزوده شود.

محیط بان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: استاندارد جهانی برای هر هزار هکتار مناطق حفاظت شده یک محیط بان است که با احتساب این آمار، محیط زیست استان کمبود محیط‌بان دارد.

حسن قاسم پور در جمع محیط‌بانان استان اردبیل اظهار کرد: استاندارد جهانی برای هر هزار هکتار مناطق حفاظت شده یک محیط‌بان است که با این احتساب محیط زیست استان کمبود محیط‌بان دارد و برای رسیدن به استانداردهای لازم باید ۱۰۸ محیط‌بان به مجموعه حفاظتی استان افزوده شود.

وی با اشاره به فعالیت ۶۶ محیط‌بان در ادارات و نمایندگی‌های محیط زیست در ۹ شهرستان استان اردبیل، گفت: با وجود این کمبود، محیط‌بانان تلاش می‌کنند کمترین آسیب به محیط زیست وارد شود به طوری که هر سال تعداد قابل توجهی صیاد و شکارچی متخلف و بدون مجوز توسط محیط‌بانان دستگیر می‌شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: محیط بانان با استقرار در ۱۵ پاسگاه ثابت و سیار در نقاط مختلف استان از این مناطق حفاظت می‌کنند که از این تعداد ۱۳ پاسگاه ثابت و ۲ پاسگاه سیار است.

قاسم‌پور با بیان اینکه ۱۰ درصد مساحت اردبیل منطقه حفاظت شده است، افزود: در مجموع ۴۵۶ هزار هکتار از مساحت استان اردبیل تحت حفاظت محیط زیست است که از این میزان ۱۷۴ هزار هکتار از مساحت استان جزو مناطق حفاظت شده و ۲۸۲ هزار هکتار منطقه شکار ممنوع است.

وی خاطر نشان کرد: محیط‌بانان خالصانه به طور شبانه روز از مناطق تحت مدیریت و شکار ممنوع حفاظت می‌کنند و همه باید برای ایجاد انگیزه در این قشر زحمت کش از آنها حمایت کنند.

محیط بان

۱۰۸ محیط‌بان به مجموعه حفاظتی استان افزوده شود

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251750

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *