http://didshahr.ir/251674

07:27 :: 1401/06/24

مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: در برنامه تحولی شیلات استان اردبیل تولید ۲۰ هزار تن آبزیان را هدف‌گذاری کردیم.

ماهی

محمد الله‌بخش اظهار کرد: با رهاسازی ۳ میلیون قطعه بچه ماهی در یک سال آینده ظرفیت تولید ماهیان گرمابی و سردابی را در استان از ۱۰ هزار تن به بیش از ۲۰ هزار تن افزایش می‌دهیم که این فرآیند به تقویت جبهه تولید آبزیان بیش از گذشته کمک خواهد کرد.

وی تصریح کرد: ما از ظرفیت منابع آبی استان استفاده می‌کنیم و در حال حاضر چهار هزار و ۵۸۴ تن تولید ماهیان سردابی و بیش از پنج هزار و ۴۸۸ هزار تن ماهیان گرمابی را در مزارع تولید آبزیان شاهد هستیم که امیدواریم با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری انجام شده به بالاترین سطح تولید در بین استان‌های غیرساحلی دست پیدا کنیم.

مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: تولید ماهیان زینتی نیز با استقبال خوبی در استان روبه‌رو شده و ۲۷ کارگاه در این زمینه فعال هستند.

الله‌بخش افزود: با شناسایی ۸۰ مزرعه پرورش آبزیان که دارای مشکلاتی بوده و به رکود تولید کشیده شده بودند، سعی ما بر این است تا احیای این واحدهای پرورش آبزیان را در استان شاهد باشیم تا دوباره به چرخه تولید و کارآفرینی بازگردند.

مدیرکل شیلات استان اردبیل خاطرنشان کرد: در کنار پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در این بخش، سعی بر این است تا سایر زیرساخت‌ها نیز در حوزه تولید آبزیان تقویت شده و یک شرایط مطلوبی را در این زمینه شاهد باشیم.

ماهی مرده

هدف گذاری تولید ۲۰ هزار تن آبزی در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251674

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *