http://didshahr.ir/251637

07:43 :: 1401/06/23

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: تاکنون یک‌هزار و ۵۰۰ دستگاه سرویس مدارس با هماهنگی مدیران و مسئولان استانی و آموزش و پرورش تأمین و تهیه شده است.

معلم مدرسه

کلام‌الله صفری در مراسم نمادین مانور و رونمایی از آرم سرویس مدارس در خانه معلم اردبیل اظهار کرد: در مجموع برای سال تحصیلی جدید ۲ هزار دستگاه خودرو برای جابجایی دانش‌آموزان در قالب سرویس مدارس نیاز است که با همکاری سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری و مدیران مدارس تاکنون از این تعداد یک‌هزار و ۵۰۰ دستگاه تأمین شده است و در ۱۰ روز آینده ۵۰۰ دستگاه دیگر نیز تأمین و تهیه خواهد شد.

وی تصریح کرد: مرحله اول مانور بازگشایی مدارس را ۱۵ شهریورماه برگزار کردیم و ۲۸ شهریور مانور دوم با هدف آمادگی کامل مدارس برای بازگشایی از دوم مهرماه انجام خواهد شد.

مدیرکل و پرورش استان اردبیل از تأمین تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی مدارس به ارزش ۵۰ میلیارد تومان و کامل شدن فرآیند ثبت‌نام دانش‌آموزان، توزیع کتب درسی و ساماندهی نیروی انسانی خبر داد و گفت: با برگزاری جلسات جوار آموزش و پرورش که با حضور ۶ نفر از رؤسا و معاونین مناطق و نواحی استان برگزار شده، برای سرویس مدارس نیز تدبیر ویژه‌ای اندیشیده‌ایم که با تشکیل نشست‌های تخصصی با پلیس راهور، شهرداری و سایر مجموعه‌ها سعی کردیم تا سرویس مدارس تأمین شود.

صفری افزود: مدیران متفکر و مدبر ما با همراهی اولیا سعی کردند تا مشکل سرویس مدارس را برای سال تحصیلی پیش رو حل کنند که قطعاً مشکل عمده‌ای که در هسته مرکزی شهر برای سرویس‌دهی دانش‌آموزان وجود داشته، دیگر تکرار نخواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ما در طول سال تحصیلی مشکلات واحدهای آموزشی را در حوزه‌های مختلف به ویژه ارتقای کیفی تحصیلی و تربیتی رفع خواهیم کرد ولی در این مقطع سعی ما بر این است تا بیشترین همراهی و همکاری را در حل معضلات واحدهای آموزشی در حوزه سرویس مدارس شاهد باشیم.

صفری اضافه کرد: در هسته مرکزی شهر برخی واحدهای آموزشی با مشکل توقف خودرو در خیابان روبه‌رو بودند که قرار شد از محوطه مدارس به عنوان محل سوار و پیاده شدن دانش‌آموزان استفاده شود.

وی بیان کرد: امیدواریم برای ۵۰۰ دستگاه سرویس باقیمانده و مورد نیاز واحدهای آموزشی تا ۱۰ روز آینده تدبیری مناسب اندیشیده شده و از ظرفیت تاکسی‌های درون شهر استفاده شود.

وی همراهی همیاران پلیس در قالب دانش‌آموزان توانمند و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای آراستگی و اخلاق‌مداری رانندگان را یادآور شد و ادامه داد: در حالی آرم سرویس مدارس را رونمایی می‌کنیم که با همکاری شورای شهر و شهرداری به موقع نرخ‌ها تعیین شده و برای اجرا به آموزش و پرورش ابلاغ شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: امیدواریم در دوم مهرماه بدون مشکل خاص بازگشایی مدارس را شاهد باشیم و سرویس‌های مدارس با فعالیت مناسب خود مانع از ایجاد گره در ترافیک شهر اردبیل شوند.

ماشین شویی

تامین یک هزار سرویس مدارس در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251637

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *