http://didshahr.ir/251635

07:02 :: 1401/06/23

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: با تهیه و تدوین طرح آمایش سرزمین، افق توسعه این استان تا سال ۱۴۲۴ ترسیم شده تا براساس این سند و چشم انداز، توسعه و رونق همه جانبه استان رقم بخورد.

داود شایقی

داود شایقی

داوود شایقی  اظهار کرد: با تدوین برنامه هفتم توسعه کشور، سند آمایش سرزمین منجر به تحول و توسعه استان خواهد بود و در کنار آن سند توسعه شهرستان‌ها و سند توسعه اقتصادی و اشتغال روستاهای بالای ۴۰ خانوار نیز تهیه شده که رونق تولید و اشتغال را در روستاها بدنیال خواهد داشت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل با بیان اینکه توزیع اعتبارات بر مبنای ۱۶ شاخص انجام می‌گیرد، افزود: در کشور مبنای توزیع اعتبارات جمعیت است ولی بالاتر از سهم ۱.۵۶ درصدی جمعیت استان بیش از ۳.۲ درصد اعتبارات دریافت شده‌ است.

وی بیان کرد: در حالی که ۴۷ درصد جمعیت استان در شهرستان اردبیل ساکن هستند تنها ۲۱ درصد اعتبارات سالانه به این شهرستان اختصاص می‌یابد همچنانکه سایر مناطق استان با وجود جمعیت کم، از اعتبارات خوبی برخوردار هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: با در نظر گرفتن سایر شاخص‌ها به غیر از جمعیت سعی شده به توسعه متوازن استان با هدف کاهش مهاجرت کمک شود.

شایقی ادامه داد: در استان اردبیل شاخص جمعیت مبنای توزیع اعتبارات نیست بلکه ۱۶ شاخص مهم از جمله محرومیت در توزیع اعتبارات مورد توجه بوده است.

وی اظهار کرد: با ابلاغ بودجه ۱۴۰۱ و تشکیل جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان توزیع این اعتبارات براساس شاخص‌های تعیین شده به ویژه منطبق بر سند آمایش آغاز شده تا براساس رشد اقتصادی ۸ درصد، افزایش اشتغال و کاهش بیکاری روند خوبی را در تخصیص اعتبارات سال ۱۴۰۱ شاهد باشیم.

شایقی با اشاره به اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به اردبیل افزود: ۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار از محل سفر رئیس جمهور به استان اختصاص یافته تا طرح‌های پیشران استان با اولویت آب، راه و راه آهن اجرا شود.

مدیریت و برنامه ریزی

افق توسعه استان اردبیل تدوین شد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251635

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *