http://didshahr.ir/251628

03:05 :: 1401/06/23

این که چه کسانی می‌توانند صاحب خانه شوند، سوالی مبهم است. افرادی که تمایل به خرید خانه داشته باشند، باید از سنین کم و حتی در دوران تحصیل برای این امر مهم برنامه ریزی نمایند.

چگونه صاحب خانه شویم

خانه دار شدن صحبت یک روز و دو روز نیست که فردی امروز تصمیم به خرید خانه بگیرد و فردا ان را بخرد، مگر انکه حساب های بانکی پر پولی داشته باشد و یا از سمت ارث آبا و اجدادی ثروتی کلان داشته باشند. از طرفی افرادی که در زندگی خود دخل و خرج خود را کنترل کنند و از ابتدا برای زندگی خود روش های اصولی در پیش بگیرند، می توانند صاحب خانه شوند.

پس انداز و خرید مرحله به مرحله می تواند منجر به خانه دار شدن گردد. افرادی که از مناطق پایین و ارزان تر شروع کنند و مدتی برای بالا کشیدن خود مرتب کار کنند و پس اندازشان هم مدیریت شود و اولویت با خرید خانه گردد، حتما صاحب خانه می شوند.

تصور اشتباه از سرمایه گذاری

گاهی افراد در زندگی شروع به خرید خودرو می کنند و تجربه ثابت کرده که خودرو سرمایه نبوده و کم کم ارزش خود را از دست می دهد و ممکن است با یک تصادف همه سرمایه از دست برود. افرادی که حساب خرج و دخلشان مساوی است و از بسیاری از خریدهای غیرضروری چشم پوشی می کنند، می توانند صاحب خانه شوند.

 

افرادی که از هر فرصت پیش امده خوب استفاده کنند و اولویت اوشان خانه باشد، حتما خانه دار می شوند و ترسی از قرض ندارند و فقط بر تلاش و کار و فعالیت خودشان می افزایند.

مدیریت درآمدتان

همواره این سوال برای افرادی که درامد چندانی ندارند پیش می آید که چگونه صاحب خانه شویم، در جواب باید گفت که چندان دشوار نیست. درایت و ذکاوت و کمی هم هوش اقتصادی و مدیریت درآمد به کارتان می آید و شما می توانید کم کم و در چند مرحله به خانه دلخواه خود برسید.

بهتر است که بخشی از درآمدتان را همواره کنار بگذارید و از خرید لوازم غیر ضروری و فانتزی دوری کنید و در این راه خانواده و اطرافیان را در جریان قرار داده و پس از جلب نظرشان، اولویت ها را تقسیم بندی کنید. برای این که بتوانید این هدف را خوب پیش ببرید، بهتر است از بانکی که وام کم بهره می دهد، تقاضای وام کرده و خود را بدهکار نمایید تا بخشی از درآمدتان صرف اقساط گردد.

از خرید لوازمی که هر روز مدل های جدیدترشان از راه می رسد خودداری کنید و بدانید که در صورت داشتن پول، هر وسیله ای در بازار موجود بوده و می توانید خریداری نمایید. همیشه به یک درآمد مستمر اکتفا نکنید و گاهی بر اساس توانمندی های خود دست به شغل های دیگر هم بزنید و راه درآمد خویش را هم افزایش دهید.

اگر دو نفر شاغل هستید و با هم زندگی می کنید، بهتر است که با توافق طرفین، یکی از درآمدها صرف معیشت شما شود و درامد دیگر به عنوان پس انداز و یا پرداخت اقساط در نظر گرفته شود. شما می توانید با برنامه ریزی و کمی حوصله در مورد زمان های خرید هم دقت کنید تا بتوانید پس انداز و درآمد خود را مدیریت کنید، در مورد لباس و کفش و مانتو و پالتو می توانید زمانی که فصلشان می گذرد، از فروشگاه هایی که حراج خورده اند، خرید کنید و بدانید که حراج دلیل بر بی کیفیتی نیست و با خیال راحت خرید کنید.

خرید کم کم طلا و حتی در مقدار کم هم می تواند دستتان را بگیرد و شما در زمان خرید خانه، همان طلای اندک را فروخته و برای خرید خانه استفاده کنید. گاهی در بازار طلای بدون اجرت هم دیده می شود که فقط پول طلای خالص را پرداخت می کنید و طلا را بر می دارید و در روزهایی که به آن نیاز دارید، به فروش می رسانید.

سرمایه گذاری بخشی از درآمد

گاهی در شهرهای بزرگ، املاکی که در پایین شهر بوده و یا در موقعیت چندان مناسبی قرار ندارند را می توانید به صورت شراکت خریداری نموده و پس از مدتی به فروش برسانید و سود خوبی عاید شما شود.

چگونه صاحب خانه شویم

گاهی فردی برای خرید خانه یا ملکی از شما تقاضای مشارکت سالم می کند، یعنی شما می توانید با در نظر گرفتن سهم خود و رعایت تمامی موازین قانونی با او شریک شوید و خانه ای هرچند کوچک را خریداری نموده و پس از مدتی با رضایت طرفین به فروش برسانید. خرید ملک و زمین در مکان های ارزان قیمت و فرسوده هم می تواند نوعی سرمایه گذاری باشد که در آینده دست شما را بگیرد.

در جواب افرادی که می گویند چه کسانی صاحب خانه می شوند، باید گفت افرادی که ترس از ریسک نداشته باشند و همواره در تلاش و تکاپو باشند و به هر بانکی که می شناسند سر بزنند و بخشی از درآمد خود را به اقساط و بدهی اختصاص دارند، دیر و یا زود خانه دار می شوند.

از خرید خانه های کوچک شروع کنید

از راه های صاحب خانه شدن، خرید مرحله به مرحله و پلکانی خانه است. همه کسانی که دارای خانه های بزرگ و ویلایی هستند، ابتدا از خانه های کوچک شروع کرده اند و کم کم به خانه مطلوب خود رسیده اند. حتی این خرید می تواند به صورت شراکتی باشد.

شما می توانید مقدار پول خود را در نظر بگیرید و از خانه های 35 تا 40 متری در شهرهای بزرگ شروع کنید تا پولتان از دست نرود و پس از آنکه قسط و بدهی این خانه کوچک را پرداخت نمودید، برای بزرگ کردن خانه خود دست به کار شوید و بدانید که تنها راه رسیدن به هدف همین راه است.

چگونه صاحب خانه شویم

شما می توانید با گرفتن وام از بانک مسکن هم برای خرید خانه استفاده کنید و پس از اینکه اقساط ان را پرداخت نمودید اقدام به فروش ان خانه نموده و با گرفتن تسهیلات متفاوت و مناسب، با درامد خود نسبت به خرید خانه های بزرگ تر اقدام کنید.

خرید زمین در شهرهای کوچک اسان تر است، یعنی در حال حاضر ممکن است خرید زمین در تهران خیلی سخت و دشوار باشد، اما خرید همین اندازه زمین در شهرهای اطراف تهران آسان تر بوده و فرد می تواند اقدام به خرید خانه کند.

یکی دیگر از راه های خرید خانه می تواند پیش خرید کردن از افراد مطمئن باشد، یعنی شما با یافتن افرادی که در شغل ساختمان سازی هستند، می توانید پول یا سرمایه ای را که در دست دارید، خانه ای را پیش خرید نموده و کم کم و با مرور زمان مانده پول را پرداخت نمایید و در پای سند اقدام به تسویه مانده پول کنید.

خرید خانه های کوچک به شما فرصت تنفس در وام گرفتن می دهند و شما به راحتی می توانید پس از تسویه بدهی های خود، برای خرید خانه های بزرگ تر اقدام کنید.

خرید خانه های کوچک و نقلی می تواند ایجاد انگیزه نماید و فرد پس از مدتی کوتاه برای خرید خانه بزرگتر تلاشش را بیشتر کرده و اقدام به خرید خانه بزرگتر نماید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251628

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.