http://didshahr.ir/251580

08:57 :: 1401/12/15

بعد از زایمان اولین فرزندم شوهرم خیلی سرد مزاج شده است.

شوهرم بعد از زایمان سرد مزاج شده

 

سوال:  من و شوهرم، سال ۹۴ ازدواج کردیم. زندگی خوبی داشتیم و عاشقانه یکدیگر را دوست داشتیم. سال ۱۴۰۰ که اولین بچه‌مان به دنیا آمد، مشکلات و دغدغه‌های من ناگهان خیلی زیاد شد. دیگر مثل گذشته، نمی توانم به خودم و زندگی‌مان برسم. حالا شوهرم سردمزاج شده و حتی چندبار خوش تیپ‌ و باکلاس بودن و … خانم‌های دیگر را به رخم کشیده است. می‌گوید زندگی را بهتر راه ببر اما من خسته‌ام. چه کنم؟

پاسخ: مخاطب گرامی، معمولا تولد فرزند از شیرین ترین خاطرات زندگی هر زوجی است که به ایجاد شور و هیجان خاصی در زندگی مشترک می انجامد و مانع یکنواختی و سوت و کور بودن زندگی می شود. البته در مواردی که افراد آمادگی لازم را برای مدیریت و پذیرفتن مسئولیت جدید خود یعنی والد شدن ندارند، به سردی رابطه زناشویی و دوری زوج از یکدیگر منجر می شود. بنابراین یک رخداد میمون و مبارک ممکن است موجب تنش و مشکلات زناشویی شود. برای مدیریت درست وضعیت فعلی بهتر است به نکاتی که در ادامه مطرح می شود، دقت کنید.

از مدیریت زمان بهره بگیرید

انتظار می رود مادر بعد از چهار ماهگی نوزاد بتواند با شرایط جدید کنار بیاید و اوضاع را مدیریت کند. بیشتر افرادی که بعد از تولد فرزند، دچار کمبود وقت می شوند از مهارت مدیریت زمان استفاده نمی کنند. مدیریت زمان به شما کمک می کند اولویت های کاری روزانه خود را بشناسید، به این ترتیب که هر شب برنامه کاری روز بعد را فهرست کنید تا فردا بدون سردرگمی و اتلاف وقت به کارهای خود برسید. بهتر است دقت کنید چه مواردی در طول روز باعث عقب افتادن کارهای شما می شود مانند زیاد خوابیدن، دیر بیدار شدن، تماشای تلویزیون، سرگرمی با گوشی یا بی برنامگی؛ آن ها را اصلاح کنید.

علت سرد مزاجی همسر خود را بیابید

معمولا بعد از تولد فرزند، خانم ها به چند دلیل رایج، زمینه ساز سرد مزاجی همسر خود می شوند:۱-منبع خرسندی زن، مراقبت و توجه به نیازهای کودک است که موجب ارضای نیاز عاطفی در زن می شود بنابراین از توجه و رسیدگی به نیازهای همسر خود غافل می ماند.۲- خستگی زیاد در زن و ذهن ناآرام او به دلیل کارهایی که دارد، موجب طرد همسر می شود.۳- آزردگی زن از همکاری نکردن و درک شرایط موجود از جانب همسر، باعث فاصله گرفتن از او می شود.۴- بی توجهی و رسیدگی نکردن به ظاهر و نوع پوشش هم از عوامل زمینه ساز در این حوزه است. با این حال و در شرایط فعلی، سعی کنید با اصلاح موارد فوق به بهبود رابطه خود و همسرتان بپردازید.

با همسرتان در این باره صحبت کنید

در یک فضای آرام و زمان مناسب از طریق گفت و گو به بیان احساس خود بپردازید. بهتر است بیان کنید که شما نیاز به توجه همسرتان را درک می کنید و دوست دارید به این نیاز رسیدگی کنید اما نیازمند مشارکت و همکاری بیشتری از جانب ایشان هستید تا اوضاع را بهتر مدیریت کنید و روابط خود را به سطح رضایت مندی قبلی در زندگی مشترک برسانید.

نویسنده : زهره حسینی | ‌مشاور و دانش‌آموخته دانشگاه علامه‌طباطبایی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251580

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *