http://didshahr.ir/251556

08:01 :: 1401/06/21

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت:ما با طبیعت بی رحمانه رفتار کرده ایم و این واکنش طبیعی است که الان با چالش ها و ابر بحران های زیست محیطی روبرو هستیم.

نادر تقی زاده

نادر تقی زاده

نادر تقی زاده در همایش ملی صیانت از منابع طبیعی که در محل دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد با اعلام این مطلب افزود: متاسفانه کشور عزیزمان را به سمت بحران زیست محیطی سوق داده ایم که غفلت بیش از آن می تواند موجب بحران غیر قابل کنترل شود و این واقعیتی غیرقابل کتمان هست.

وی بیان داشت: قانون طبیعت عالی ترین و متعالی ترین قانون الهی است و این بدین معنی هست در زمینی که گندم کاشته ایم هیچوقت جو درو نخواهیم کرد.
تقی زاده اظهار داشت : منشاء این همه سیل های ویرانگر، افزایش گردوخاک، خشکسالی و فرو نشست زمین آیا جز این است که ما مراتع و جنگلها را با دست خودمان نابود کرده ایم و با این طبیعت مهربان چه کرده ایم که برای ما سیلی و شلاق می زند.

وی از نخبگان دانشگاهی و کنشگران علمی خواست که راهکارهای علمی و عملیاتی را برای برون رفت از این بحرانها مطرح و مطالبه گری کنند، چرا که همه سوار یک کشتی هستیم.

تقی زاده گفت: طرح صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست را نه در قالب شعار بلکه با احساس مسئولیت در عمل پیاده کنیم ودر محضر خدا ومردم باید بعنوان یک مسئول وجدان خود را پاسخگو بدانیم و از هیچ کوششی برای برون رفت از این مشکل کوتاهی نکنیم.

وی در خاتمه گفت: در این خصوص از بدو شروع خدمتگزاری برنامه جامع وطرح تحول بخش کشاورزی را ارایه کرده و در جهت اجرای آن از تمام ظرفیت موجود بهره خـواهیم برد.

نادر تقی زاده:با طبیعت بی رحمانه رفتار کرده ایم

با طبیعت بی رحمانه رفتار کرده ایم

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251556

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *