http://didshahr.ir/251429

12:23 :: 1402/03/08

در صورتی که فروش و درآمد مودی بیش از مبلغ مندرج باشد، مودی مشمول تبصره ماده ۱۰۰ نبوده و مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی خواهد بود.

حسابدار مالیات


قابل توجه مؤدیان محترم مشاغل:

در اولین فرصت، از کامل بودن تمام مراحل ثبت نام و کامل بودن پرونده مالیاتی خود با مراجعه به سامانه my.tax.gov.ir و کنترل تمامی اجزا تشکیل دهنده پرونده مالیاتی از طریق ورود به افزونه تکمیل اطلاعات نسبت به کامل بودن آدرس پستی، عدم وجود خطا در حساب های بانکی اعلام شده، تعیین تکلیف مشمولیت یا عدم شمول ارزش افزوده و …. اطمینان حاصل نمایید. دقت نمایید در صورت کامل بودن تمامی مراحل ثبت نام و کامل بودن پرونده مالیاتی، چنانچه برای شما فرم موضوع تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم در درگاه خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور قرار داده نشده است. یعنی شما مشمول دستورالعمل تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م [ مالیات مقطوع ] نمی باشید و بایستی در اجرای مقررات ماده (۱۰۰) قانون مذکور مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی در مهلت مقرر قانونی اقدام فرمایید.

در خصوص استفاده از فرم تبصره ماده ۱۰۰ به این موارد دقت فرمایید:

فرم استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ برای کلیه مشاغل ، باستثناء صاحبان مشاغلی که میزان فروش کالا و خدمات آنها بیش از ۶ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان باشد و صاحبان مشاغلی که در اجرای جزء ۲ بند ز تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور مکلف به استفاده از پایانه های فروشگاهی بوده اند و با توجه به اطلاعات دریافتی سازمان، نسبت به نصب و یا استفاده از پایانه فروشگاهی اقدام ننموده اند، فعال شده است.

مهلت پرداخت مالیات تعیین شده در اجرای دستورالعمل تا تاریخ ۱۴۰۲/۳/۳۱ می باشد. صاحبان مشاغلی که امکان پرداخت مالیات مقطوع موضوع این دستورالعمل را به صورت یکجا تا تاریخ مذکور ندارند مالیات مقطوع فوق حداکثر تا چهار ماه به صورت مساوی تقسیم می شود.

جز بند ۲ ز تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ : کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی و فروشندگان تجهیزات پزشکی که پروانه کار آن‌ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا سازمان نظام پزشکی ایران صادر می‌شود و کلیه اشخاص شاغل در کسب و کارهای حقوقی اعم از وکالت و مشاوره حقوقی و خانواده صاحبان مشاغلی که بر اساس اطلاعات واصله از سامانه سوت زنی نسبت به استفاده از پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان اقدام ننموده اند. صاحبان مشاغلی که برای آنها فرم مالیات مقطوع در سامانه نمایش داده نمی شود. این دسته از مودیان مکلف هستند در فرصت قانونی نسبت به به ارسال اظهارنامه مالیاتی، مالیات عملکرد سال ۱۴۰۱ خود اقدام نمایند.

رشد ۶۳ درصدی دریافت اظهارنامه‌های مالیاتی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251429

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *