http://didshahr.ir/251429

10:23 :: 1401/06/19

قلیزاده گفت: رشد ۶۳ درصدی دریافت اظهارنامه‌های مالیاتی به ویژه در حوزه مشاغل را شاهد هستیم.

ابراهیم قلیزاده

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: تمکین مالیاتی فرهنگ شایسته‌ای است که در استان اردبیل نهادینه شده و به عنوان یک حرکت پیشتاز مورد توجه مؤدیان است.

ابراهیم قلیزاده اظهار کرد: با دریافت اظهارنامه‌های مالیاتی شرایط مطلوبی را در استان در بحث تمکین و ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی به شکل داوطلبانه شاهد بودیم که بیش از ۹۷ درصد دریافتی اظهارنامه‌ها به صورت داوطلبانه بوده است.

وی با بیان اینکه مردم به شایستگی دریافته‌اند که منابع حاصل از مالیات برای رفاه و آسایش خود آنها هزینه می‌شود، تصریح کرد: با اقدامات مناسبی که امور مالیاتی استان در سال‌های اخیر در حوزه فرهنگ‌سازی، ترویج و نشر ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی به شکل داوطلبانه کرده، اقدامات و فعالیت‌های مثبت و مؤثری را در این حوزه شاهد هستیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: با اعمال سیاست‌های تمکین داوطلبانه مالیاتی امیدواریم حرکت‌ها در سال‌های آینده برای پرداخت مالیات به صورت داوطلبانه مورد توجه قرار گرفته و شرایط مناسبی را نسبت به سه سال پیش شاهد باشیم.

قلیزاده به رشد ۶۳ درصدی دریافت اظهارنامه‌های مالیاتی به ویژه در حوزه مشاغل اشاره کرد و افزود: آمارهای تحلیلی نشان می‌دهد که در سال گذشته بیش از ۷۷ هزار و ۹۵۶ مورد اظهارنامه دریافت شده بود که بخشی از آنها مربوط به تبصره ماده ۱۰۰ بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در استان اردبیل با دریافت اظهارنامه‌های مالیاتی که نسبت به سال‌های گذشته روند رو به رشدی را در ارائه آن به صورت داوطلبانه و در قالب فرهنگ تمکین و خوداظهاری‌ها شاهد بودیم حرکت خوبی را در تحقق برنامه‌های مالیاتی به نظاره نشسته‌ایم.

قلیزاده اضافه کرد: قطعاً در سال‌جاری اجرای قانون پایانه فروشگاهی و همچنین دریافت مالیات از خانه‌ها و خودروهای لوکس نیز در اولویت و هدف‌گذاری اصلی قرار گرفته و همچنان شناسایی مؤدیان جدید مورد توجه است.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل بیان کرد: در یک سال اخیر با شناسایی بیش از ۲۵ هزار مؤدی جدید سعی کردیم تا مالیات آنها را نیز دریافت کنیم و این حرکت در سال جدید با قوت و به صورت مشخص با هدف‌گذاری ملی و استانی دنبال می‌شود.

حسابدار مالیات

رشد ۶۳ درصدی دریافت اظهارنامه‌های مالیاتی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251429

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *