http://didshahr.ir/251387

05:39 :: 1401/06/16

استاندار اردبیل گفت:تاکنون بیش از ۲۲میلیارد تومان از مطالبات کارگران پرداخت شده و بدهی‌های تأمین اجتماعی و دیگر بدهی‌های کارگران نیز در اسرع وقت پرداخت می‌شود.

سید حامد عاملی

استاندار اردبیل با اشاره به استقرار تیمی از هیأت حمایت از صنایع کشور کارخانه سبلان‌پارچه اردبیل از بازگشت ثبات به این واحد مهم تولیدی در استان خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۲۲میلیارد تومان از مطالبات کارگران پرداخت شده و بدهی‌های تأمین اجتماعی و دیگر بدهی‌های کارگران نیز در اسرع وقت پرداخت می‌شود.

سیدحامد عاملی در بازدید از کارخانه سبلان‌پارچه که با همراهی اعضای شورای تأمین استان انجام شد، بیان کرد: نشست‌های متعددی برای حل مشکلات ماه‌های اخیر سبلان پارچه توسط شورای تأمین استان اردبیل برگزار و در نهایت تصمیم بر استقرار یک تیم از هیأت حمایت از صنایع کشور در این مجموعه شد که طی ۲۰ روز اخیر تیم مذکور استقرار پیدا کرد.

وی افزود: با استقرار تیم هیأت حمایت از صنایع کشور، ثبات به کارخانه سبلان‌پارچه بازگشته است و تاکنون بیش از ۲۲میلیارد تومان از مطالبات کارگران پرداخت شده و بدهی‌های تأمین اجتماعی و دیگر بدهی‌های کارگران نیز در اسرع وقت با سود تولید کارخانه پرداخت خواهد شد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه هدف اصلی از اقدامات اخیر، بازگشت ثبات و آرامش و افزایش ظرفیت تولید و اشتغال در مجموعه سبلان‌پارچه است، گفت: در حال حاضر ۸۰۰ نفر در کارخانه سبلان‌پارچه مشغول به‌کار هستند و با برنامه‌ریزی انجام‌یافته، ظرف یک ماه آینده، این تعداد به ۱۲۰۰ نفر افزایش پیدا می‌کند.

عاملی اظهار کرد: در استان اردبیل چند واحد نساجی در حال فعالیت بوده و استان به‌عنوان یکی از قطب‌های اصلی حوزه نساجی مطرح است که مجموعه سبلان‌پارچه نیز با توجه به وجود زنجیره کامل نساجی، یکی از مجموعه‌های مهم در منطقه غرب آسیا محسوب می‌شود.

وی گفت: طی ۱۱ ماه اخیر، تعدادی از مجموعه‌های راکد صنعتی استان اردبیل که ظرفیت اشتغال بیش از ۱۰۰ نفر داشتند، به چرخه تولید بازگشته‌اند و در تلاش هستیم با اقدامات لازم، فضای اشتغال‌زایی در سطح استان فراهم شود.

نخ

مطالبات کارگران سبلان پارچه پرداخت شد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251387

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.