http://didshahr.ir/251356

02:09 :: 1401/06/16

یکی از رموز کمتر شناخته‌ شده موفقیت برخی افراد بر اساس همین انتخاب عکس پروفایل مشخص می‌شود.

یک پیشنهاد ویژه برای عکس پروفایل

ما انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستیم و برای‌مان مهم است که با دیگران در ارتباط باشیم. بنابراین از همان کودکی ترجیح می‌دهیم به گروه یا جمع خاصی تعلق داشته باشیم و بدانیم که مهم هستیم. خانواده و اعضای آن مهم‌ترین جمعی است که به ما حس امنیت و تعلق می‌دهد.

فردی که خود را عضوی از یک خانواده بداند هویت مثبتی دارد، خود را ارزشمند می‌داند و هدفمند خواهد بود. محیط خانوادگی که بتواند به اعضای خود اعتبار ببخشد و از آن‌ها حمایت کند، احساس اعتماد به نفس و اعتماد به دیگران را پرورش می‌دهد، چیزی که هر فردی برای ارتباط سالم با دوستان، همکلاسی‌ها و گروه‌های اجتماعی به آن نیاز دارد.

بنابراین یکی از رموز کمتر شناخته‌ شده موفقیت برخی افراد همچون مسی و رونالدم بر اساس همین انتخاب عکس پروفایل اینستاگرامی مشخص می‌شود که داشتن توجه ویژه به خانواده است.

راهکارهای افزایش حس‌ ارزشمندی بین اعضای خانواده

با رعایت نکات ساده اما مهمی که در ادامه خواهید خواند، همه ما باید در محیط خانواده حس تعلق و ارزشمندی را بین اعضای خانواده شکل دهیم وآن را بیشتر کنیم.

1- وقت مشخصی را برای شوخی، بازی و تفریح مشترک با اعضای ‌خانواده اختصاص دهید. بازی کردن با فرزندان و اختصاص زمان با کیفیت به آن ها به بهبود ارتباط و ایجاد فضای امن خانه کمک زیادی می کند. بارها تصاویر چنین لحظاتی از زندگی مسی و رونالدو، منتشر شده است.

۲- گاهی جزئیاتی از گذشته خانواده، درباره پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، داستان ازدواج والدین، خاطرات نوزادی فرزندان و شبیه این ها را تعریف کنید. حتی می‌توانید آلبوم خانوادگی را بیاورید و آن را تماشا کنید. این کار به شکل گیری حس تعلق کمک فراوانی می‌کند.

۳- تلاش کنید رفتارهای مثبت را تایید و تشویق کنید. به این ترتیب فرد احساس می کند به عنوان عضوی از یک گروه، مورد قبول و ارزشمند است.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251356

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *