http://didshahr.ir/251255

12:07 :: 1401/06/14

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: با توجه به تداوم خشکسالی و افت تراز مخزن شورابیل، امکان رهاسازی آب بیشتر از این مخزن برای رودخانه بالیخلو وجود ندارد.

بالیقلی چای اردبیل

حمید فضائلی اظهار کرد: با توجه به تداوم خشکسالی و افت تراز مخزن شورابیل، امکان رهاسازی آب بیشتر از این مخزن برای رودخانه بالیخلو وجود ندارد.

وی افزود: باید تمهیدات عملی جهت جمع‌آوری و بازگرداندن ماهیان محصور شده در استخرهای احداث شده در داخل بالیخلو یا سایر زیستگاه‌ها انجام گیرد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل تصریح کرد: باتوجه به شرایط خشکسالی و تغییر اقلیم چند ساله که در کشور و در سطح استان حاکم شده است با کاهش بارندگی و خشک شدن رودخانه‌ها در سطح استان هستیم و رودخانه بالیخلو چای نیز جزو این رودخانه‌ها است.

فضائلی بیان کرد: شرکت آب منطقه‌ای با تدابیر لازم علی رغم اینکه این رودخانه هیچگونه حقابه زیست محیطی از شورابیل ندارد در جهت حفظ حیات رودخانه و زیباسازی شهر اردبیل، در فصل آبگیری آب لازم را در منبع شورابیل ذخیره و در فصل کم آبی و خشکسالی به طور مداوم برای رودخانه بالیخلو رهاسازی می‌کند.

وی گفت: در ماه‌های گذشته این شرکت به مقدار لازم و برای رعایت حال شهروندان و حفظ زیبایی شهری، از آب ذخیره شده در مخزن شورابیل را رهاسازی کرده است اما به دلیل عملیات شهری در داخل این رودخانه در داخل شهر، عملا آب موجود در مخزن این دریاچه نیز جوابگو نیست و باید چاره‌اندیشی دیگری شود.

برف شورابیل

امکان رهاسازی آب شورابیل به رودخانه بالیخلو وجود ندارد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251255

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *