http://didshahr.ir/251158

03:13 :: 1401/06/11

از چند شغله ها تا ورشکستگان سیاسی | چه کسانی قرار است بازی در کشت و صنعت مغان را عوض کنند؟

رفیق بازی در هیات مدیره کشت و صنعت مغان

در روزهای اخیر به دنبال شایعات اخبار تغییرات در هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، نام افراد مختلفی برای حضور در هیئت مدیره این بنگاه عظیم اقتصادی مطرح شده‌اند.

شنیده های خبرنگار آران مغان حاکی از آن است که وزیر جهاد کشاورزی قصد دارد در مدیرعاملی و هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان تغییراتی انجام دهد و با خروج گزینه های فعلی از مدیرعاملی و هیئت مدیره، گزینه‌های جدید وارد کند. در کشت و صنعت مغان، نفراتی چون قاسم محمدی، حسن نظیفی، قدیر پسندی بعنوان عضو هیئت مدیره و اسدالله محسن زاده نیز به عنوان مدیرعامل هستند.

با توجه به اینکه قرار است نفرات جدید به هیئت مدیره کشت و صنعت مغان اضافه شوند، در روزهای اخیر گزینه های عجیبی مطرح شده‌‌اند. گزینه‌هایی که اگر به گذشته مسئولیت‌شان برگردیم، جز حاشیه و حضور کوتاه مدت، عملکرد دیگری نداشته‌اند و مشخص نیست مبنا و دلیل مطرح شدن این افراد چیست؟!

البته از میان هیئت مدیره های فعلی شرکت کشت و صنعت مغان شنیده می شود تنها نام قاسم محمدی که رئیس هیئت مدیره این شرکت می باشد حکمش برای مدیرعاملی کشت و صنعت مغان زده شده است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد او قرار است در روزهای آتی به جای اسدالله محسن زاده عهده دار این سمت شود.

اما روی سخن مان با گزینه های جدید مطرح شده برای هیئت مدیره کشت و صنعت مغان است که در این میان اسامی افرادی همچون، علوی، رحیمی، نیکشاد، عالی پور، سلیمی، و … در میان است که برخی از آنها در مسئولیت‌‌های خود آزمونشان را پس داده و رفوزه شدند و حال با وصل شدن به حلقه نمایندگان مجلس، وزارتخانه و سیاسیون منصب‌دار در پی رسیدن به کابینه هیئت مدیره بزرگترین هولدینگ اقتصادی کشور در مغان هستند.

شاید این افراد از مطرح شدن نام‌شان خبر نداشته باشند، اما قطعا با ورود نهادهای نظارتی و وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان اوشد دولت مردمی باید به دور از لابی‌گری های سیاسی و باندبازی بررسی‌های بیشتری برای انتخاب گزینه‌های هیئت مدیره داشته باشند تا اشتباهات گذشته تکرار نشود.

به هر حال با تغییرات جدید پیش رو در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان این ظّن ایجاد می گردد که این شرکت رفته رفته دو دستی مهیای واگذاری می شود همانطوری که پیش تر سازمان خصوصی سازی وعده از حسابرسی ویژه و واگذاری آن داده بود.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251158

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.