http://didshahr.ir/251136

05:26 :: 1401/06/10

فرماندار شهرستان نمین گفت: آتش سوزی شامگاه دیروز در منطقه فندقلوی نمین با تلاش شبانه روزی آتش نشانان و عوامل امدادی مهار شد و این آتش سوزی به مناطق جنگلی سرایت نکرد.

آتش سوزی مرتع

 

طیب امینی افزود: به دنبال آتش سوزی در اراضی کشاورزی روستای خانقاه سفلی در منطقه فندقلوی نمین با حضور به موقع آتش نشانان و عوامل امدادی از سرایت آتش به سایر نقاط به ویژه مناطق جنگلی جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه ستاد بحران شهرستان نمین در آماده‌باش کامل قرار دارد، اظهار کرد: آتش زدن بقایای کاه و کلش در اراضی کشاورزی علت این آتش سوزی بود و آتش در صورت عدم مهار در حال گسترش و سرایت به سایر مناطق بود.

فرماندار شهرستان نمین بیان کرد: با تلاش ستاد بحران شهرستان، آتش نشانان و سایر عوامل امدادی آتش سوزی شامگاه چهارشنبه در اراضی کشاورزی روستای خانقاه سفلی در منطقه فندقلوی نمین ساعت ۲ نصف شب خاموش شد.

وی اضافه کرد: با تشکیل جلسه ستاد بحران شهرستان تمهیدات لازم برای جلوگیری از وقوع آتش سوزی در منطقه اندیشده شده است.

امینی توجیه اعضای شورا و دهیاران روستاهای منطقه، توزیع برشور در بین کشاورزان و جوامع محلی، احداث خندق در بعضی مناطق اطراف جنگل فندقلو با هدف جلوگیری از ورود مسافران و گردشگران و شخم زدن اراضی کشاورزی منتهی به جنگل فندقلو را از جمله اقدامات انجام شده برای جلوگیری از وقوع آتش سوزی در جنگل فندقلوی نمین عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ‏آتش زدن و سوزاندن کاه و کلش مطابق قانون هوای پاک، جرم محسوب شده و بدون اغماض طبق قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.، از مردم خواست با توجه به خطر بروز آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها از روشن کردن آتش در طبیعت خودداری کرده و جانب احتیاط را رعایت کنند.

فرماندار شهرستان نمین یادآورشد: برخی از کشاورزان پس از برداشت محصول اقدام به آتش زدن بقایای بر جای مانده از برداشت محصول می‌کنند که این کار بدلیل تهدید بهداشت عمومی و آلودگی هوا پیگرد قانونی داشته و افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

جزئیات آتش‌سوزی در مزارع فندقلوی نمین

جزئیات آتش‌سوزی در مزارع فندقلوی نمین

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251136

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *