http://didshahr.ir/251073

08:50 :: 1401/06/08

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از بهره برداری ۸/۵ کیلومتر سیستم روشنایی در مقاطع مه‌گیر استان در ایام هفته دولت امسال خبر داد.

دوربین جاده

آیدین هاشمی در مراسم بهره‌برداری از این طرح ها در محور اردبیل- سرچم افزود: با تلاش راهداران این میزان روشنایی در تقاطع فرودگاه اردبیل و محور اردبیل سرچم محدوده گردنه کجل ایجاد و با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان افتتاح و تقدیم مردم شریف شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۸۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان اردبیل مجهز به سیستم روشنایی است، تصریح کرد: با در نظر گرفتن طول راه‌های دارای سیستم روشنایی نسبت به طول راه‌های تحت نظارت بدون محاسبه راه های روستایی، استان اردبیل به لحاظ مجهز بودن راهها به سیستم روشنایی رتبه نهم را در بین استان های کشور دارد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل همچنین از ایجاد سیستم روشنایی بصورت نقطه ای در ۲۸ نقطه از محورهای پرحادثه و مه گیر استان خبر داد و گفت: برای ارتقای ایمنی راه های ارتباطی ایجاد روشنایی به صورت نقطه‌ای در نقاط حساس و پرحادثه در اولویت ‌برنامه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان است.

وی با اشاره به نصب بیش از ۸ هزار و ۲۰۰ عدد چراغ روشنایی در جاده ها و ۱۴ دستگاه تونل استان افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۰۰ عدد چراغ چشمک زن خورشیدی، برقی و پلیسی در تقاطع ها و نقاط پرحادثه استان تعویض یا نصب شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل یادآور شد: ۳هزار و ۷۵۰ مورد خاموشی هوایی با تلاش شبانه روزی اکیپ نگهداری سیستم روشنایی رفع ، هزارو۲۰۰ متر کابل کشی بین پایه های روشنایی انجام و ۸۰۰ عدد فیوز، ترانس، استاتر و لامپ سدیمی تعمیر و تعویض شده است.

هاشمی خاطر نشان کرد: اکیپ های راهداری استان اردبیل شبانه روز در راستای ارتقای ایمنی ۶ هزارو ۳۷۲ کیلومتر حوزه استحفاظی تلاش می کنند و با همه توان در میدان عمل مشغول انجام وظایف مربوط به نگهداری راه‌ها هستند.

جاده

جاده های اردبیل روشن شد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251073

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *