http://didshahr.ir/250981

01:45 :: 1401/06/07

مشاوره فردی: دخترم دام گذاشته تا یک پسر پولدار را عاشق خودش کند!

قدم زدن دختر و پسر در روز برفی

سوال: 

دختری ۲۴ ساله دارم که دانشجوی ارشد ادبیات است. عاشق یکی از همکلاسی هایش شده که پدرش کارخانه مواد غذایی دارد. ما حتی از خودمان خانه هم نداریم و مستاجریم. به او می‌گویم شما به درد هم نمی خورید اما اصرار دارد و می‌خواهد آن پسر را عاشق خودش کند. برای آن پسر دام می‌گذارد، یواشکی و ناشناس، نامه می‌نویسد، گل می‌فرستد و … . دختر بلندپروازی است. با او چه کنم؟

پاسخ:

در ابتدا لازم است به این مسئله اشاره کنیم که قطعا رویای ازدواج با مرد پولدار، برای برخی دختران بسیار جذاب و خوشایند به‌نظر می‌رسد. با این حال افراد معیارها و انگیزه‌های متفاوتی برای ازدواج‌کردن دارند که پولدار بودن طرف‌مقابل یکی از آن‌هاست. اما به گفته بسیاری از متخصصان هرچه وضعیت مالی، فرهنگی و اجتماعی افراد شبیه هم باشد احتمال موفقیت آن‌ها در ازدواج بیشتر است. در ادامه چند توصیه به شما دارم.

بررسی بقیه ویژگی‌های شخصیتی این پسر

از فرزندتان بخواهید به ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری قانع‌کننده از فرد مورد انتخابش اشاره کند. از فرزندتان بپرسید چقدر درباره شخص مورد انتخابش آگاهی دارد. از او بپرسید غیر از ملاک پولدار بودن به چه ویژگی مثبتی در این شخص رسیده و تا چه حد شناخت پیدا کرده؟ شما به عنوان والدین باید به صورت کاملا دوستانه این مسئله را بررسی کنید و فرزند خود را کاملا آگاه سازید.

کمک به فرزندتان برای افزایش توانمندی‌هایش

به فرزند خود کمک کنید در مسیر توانمندسازی اهداف خود تلاش کند. شاید آرزوها و اهداف دست‌نیافته‌ای دارد که با ازدواج با شخص پولدار می‌خواهد به آن ها برسد. معمولا افراد بلندپرواز تفکرات بی‌منطق زیادی دارند. تا جایی که در توان دارید به او کمک کنید به علایق و خواسته‌هایش برسد و شرایط را برایش هموار کنید.

استفاده به جا از پلندپروازی

به او کمک کنید که از بلند پرواز بودن و خواسته‌های زیادی خود به جا و مثبت استفاده کند. بلند پروازی و جاه‌طلبی اگر در راستای اهداف مثبت انجام شود، خوب است و باعث موفقیت می‌شود. به فرزندتان کمک کنید با دنیای واقعی خود هدف‌سازی کند. او را با آن چه که هست، روبه‌رو کنید. او را تشویق کنید در مسیر رسیدن به مهارت‌ها قدم بردارد همانند انتخاب یک شغل یا ادامه تحصیل و با فراهم کردن شرایط مناسب به او کمک کنید که بلندپروازی کند اما استانداردها و چارچوب‌هایی هم برای رسیدن به اهدافش داشته باشد.

صحبت با خواستگار به‌جای دام‌گذاشتن

در ابتدا تمام آن چه در این مسیر وجود دارد و ملاک‌های خانوادگی، تفاوت طبقاتی، تفاوت فرهنگی و سایر مسائل ریز و درشتی که قطعا در این راه پیش می آید را برای او بازگو و بر شکست‌های احتمالی که ممکن است در رسیدن به هدفش برای ازدواج با این پسر به وجود بیاید، تاکید کنید. همچنین دام گذاشتن، نامه و گل‌های یواشکی که برگرفته از فیلم‌هاست، سرانجام مشخصی ندارد و اگر تصمیم دخترتان جدی است، باید از طریق یک واسطه مطمئن وبه شکلی که باعث تحقیر دختر نباشد موضوع با این پسر مطرح شود.

کمک گرفتن از مشاور

برای رسیدن به نتیجه مطلوب و منطقی از فرزند خود بخواهید به صورت حضوری به مشاور و روان‌شناس متخصص در حوزه خانواده مراجعه کند. به او بگویید برای رسیدن به هدفش بهتر است با یک متخصص مشورت کند. اگر مسیر هدفش درست و منطقی باشد به او کمک و راه برایش هموارتر می شود.

نویسنده : بنفشه دولت‌آبادی| ‌ روان‌درمانگر و مشاور خانواده

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250981

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *