http://didshahr.ir/250955

08:38 :: 1401/06/06

وی گفت: ثبت نام نهایی ۱۲۲ هزار و ۶۴۵ دانش آموز ابتدایی استان اردبیل و تداوم روند ثبت نام تا آخر شهریور ماه ادامه دارد.

دانش آموز مدرسه

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل از شناسایی یک هزار و ۵۳۸ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در این استان خبر داد و فراهم کردن بستر ادامه تحصیل این افراد را جزو اولویت‌های اساسی دستگاه آموزش استان اعلام کرد.

وحید خدابنده گفت: تاکنون ۷۴۷ نفر از این افراد در طیف‌های ۱۶ گانه شناسایی شده و اقدامات جذب این دانش آموزان جهت ادامه تحصیل در سال تحصیلی پیش رو آغاز شده است.

وی همچنین با اشاره به ثبت نام نهایی ۱۲۲ هزار و ۶۴۵ دانش آموز ابتدایی استان اردبیل و تداوم روند ثبت نام تا آخر شهریور ماه افزود: طی روزهای آینده ثبت نام حدود ۱۰ هزار دانش آموز اول ابتدایی پیش ثبت نام شده استان که در مرحله سنجش بدو ورود به دبستان قرار دارند، نهایی خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با پیش‌بینی افزایش آمار ثبت نام دانش‌آموزان ابتدایی در این استان نسبت به سال گذشته بیان کرد: بیش از ۱۲۴ هزار دانش آموز ابتدایی استان اردبیل برای دریافت کتاب در سامانه مربوطه ثبت نام کرده‌اند که کتاب آنها همزمان با شروع سال تحصیلی در بین دانش آموزان توزیع می‌شود.

وی با اشاره به سازماندهی معلمان و کلاس بندی مدارس استان اردبیل برای آغاز سال تحصیلی جدید و تلاش برای پوشش کامل آموزش ابتدایی در همه مناطق جمعیتی استان اظهار کرد: در راستای توسعه عدالت آموزشی و افزایش پوشش تحصیلی در برخی مناطق برای تعداد کم دانش‌آموزان نیز کلاس درس دایر شده است.

خدابنده همچنین از برگزاری کلاس جبرانی برای دانش آموزان ابتدایی در قالب ۳۴۵ پایگاه، یک هزار و ۵۳۰ کلاس درس و برای ۱۶ هزار و ۴۰۶ دانش‌آموز لازم‌التوجه سراسر استان خبر داد و افزود: این کلاس‌های جبرانی از تیر ماه شروع شده و تا نیمه دوم شهریور ماه ادامه دارد.

وی افزود: آموزش نوآموزان بدو ورود به دبستان هم در قالب آمادگی یک ماهه پیش دبستانی در ۲۰۶ کلاس و با حضور سه هزار و ۹۵ نوآموز آغاز شده است تا دانش آموزان اول ابتدایی با آمادگی بیشتری در کلاس های درس حاضر شوند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: کارگروه کشوری تولید و ارزیابی محتوای الکترونیکی پایه ششم ابتدایی در دوره شیوع کرونا به استان اردبیل سپرده شده بود که این کارگروه عملکرد موفقی از خود نشان داد.

وی اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان در قالب این کارگروه با تولید بیش از ۱۲۰۰ محتوای آموزشی که در مدت ۲ سال تحصیلی گذشته و در قالب ۱۸۰ کانال در شبکه اجتماعی دانش آموزان(شاد) بارگذاری شد، کمک شایانی به تحصیل دانش آموزان سراسر کشور کرد.

ثبت نام ۱۲۲ هزار دانش آموز ابتدایی استان اردبیل

ثبت نام ۱۲۲ هزار دانش آموز ابتدایی استان اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250955

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *