http://didshahr.ir/250948

03:28 :: 1401/06/06

وجود 70 هزار بیکار، عدم تکمیل کمربندی سوم شهر اردبیل، چالش کمبود بنزین، و… از جمله مشکلاتی است که فرماندار شهرستان اردبیل مطرح کرد.

شورابیل اردبیل

اعتماد اعجازی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در داخل شهر اردبیل ما با چندین چالش جدی روبه‌رو هستیم که از نماینده دولت در استان انتظار داریم تا به تحقق ۲ مطالبه اصلی مردم توجهی جدی داشته باشند.

وی اضافه کرد: اردبیل شانزدهمین شهر است که ۵۵ درصد جمعیت استان در مرکز متمرکز شده و با سابقه پنج تا هشت هزار سال، این شهر باید از روند افول نجات یافته و گام در مسیر تحول بگذارد.

اعتماد اعجازی به افتتاح ۱۳۷ طرح اقتصادی به ارزش ۲۴۲ میلیارد تومان و با اشتغال یک‌هزار و ۲۶۹ نفر اشاره کرد و ادامه داد: بخش عمده‌ای از این طرح‌های اقتصادی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تحقق یافته است.

وی اولین و اصلی‌ترین مطالبه مردم این استان را احداث پالایشگاه نفت عنوان کرد و گفت: ما با چالش کمبود بنزین روبه‌رو هستیم ولی با برنامه‌ریزی انجام شده تاکنون توانسته‌ایم بنزین مورد نیاز را تأمین کنیم اما شایسته است با احداث پالایشگاه نفت و زنجیره صنعت وابسته به آن بتوان در بحث اشتغال شایسته عمل کرد.

اعتماد اعجازی معضل دوم اردبیل را ترافیک شدید در خیابان‌ها و حتی کمربندی دوم دانست و اظهار کرد: مطالبه اصلی ما از دولت سیزدهم کمک به تکمیل کمربندی سوم اردبیل است که این پروژه در سال‌های گذشته طراحی شده و حتی ۳۰ درصد نیز پیشرفت دارد.

اعتماد اعجازی افزود: شهر اردبیل با سابقه هشت هزار سال نیازمند توسعه همه‌جانبه است چرا که بعد از دولت صفویه اردبیل رو به افول گذاشته و روند پس رفت را با سرعت هر چه تمامتر طی کرده است.

وی مرمت بازار تاریخی و راسته‌های مختلف به ویژه بازار طلافروشان را یادآور شد و تصریح کرد: سعی بر این است تا با مرمت و مقاوم‌سازی این بناها جلوی حوادث ناگوار گرفته شود.

اعتماد اعجازی از تسریع در فرآیند صدور مجوزهای سرمایه‌گذاران خبر داد و خاطرنشان کرد: برای اشتغال ۷۰ هزار بیکار در اردبیل ما راهی جز حمایت از بخش خصوصی نداریم و باید در فرآیند سرمایه‌گذاری و اشتغال آنها سهولت بیشتری را ایجاد کنیم.

وی احیای دریاچه شورگول به عنوان شورابیل دوم را یادآور شد و اظهار کرد: شورابیل اردبیل پیوست فرهنگی ندارد و این خود به دامنه مشکلات اجتماعی و فرهنگی و درگیری‌های بالا در این منطقه منجر شده است.

عکس هوایی از شهر اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250948

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *