http://didshahr.ir/250945

03:08 :: 1401/06/06

یک شکارچی در بیله سوار که با سلاح شکاری ساچمه ای یک مبادرت به شکار روباه می کرد، توسط ماموران محیط زیست این شهرستان دستگیر شد.

مرگ روباه با سلاح شکاری در بیله سوار

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بیله‌سوار  از دستگیری شکارچی غیرمجاز و متخلف روباه در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: به دنبال گزارش مردمی مبنی بر شکار غیرمجاز یک قلاده روباه در یکی از روستاهای شهرستان بیله سوار مغان، مأموران یگان حفاظت محیط زیست بلافاصله به محل اعزام شدند.

عسگر جبرائیلی با اشاره به اینکه زیستگاه های بومی بیله سوار محل زندگی انواع پرندگان و پستانداران وحشی، اهلی و حمایت شده است، گفت: هر نوع شکار غیرمجاز و بدون مجوز در این زیستگاه‌ها با برخورد شدید محیط‌بانان روبه‌رو خواهد شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بیله‌سوار افزود: محیط‌بانان فرد متخلف را که با استفاده از یک قبضه سلاح شکاری ساچمه‌ای اقدام به تیراندازی در مجاورت منازل مسکونی روستا و اتلاف یک قلاده روباه کرده بود، شناسایی و دستگیر کردند و این شکارچی غیرمجاز و متخلف با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل مراجع قضائی شد.

جبرائیلی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هرگونه شکار و صید گونه‌های حیات وحش غیر قانونی بوده و با متخلفان این حوزه برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

وی از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک و تخلف، مراتب را از طریق شماره تماس ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250945

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *