http://didshahr.ir/250744

11:43 :: 1401/06/01

در سال 2018 چین بزرگترین صادرکننده ماشین آلات در جهان بوده است که ارزش آن به 3.18 تریلیون دلار رسیده است.

نکات مهم هنگام خرید ماشین آلات از چین

به دلیل انتخاب زیاد و خواهان زیاد در بازار ایران، باید در انتخاب نوع دستگاه و تامین کنندگان توجه زیادی کنید. علاوه براین موارد باید به حقوق و عوارض گمرکی دستگاه ها هم توجه لازم را داشته باشید تا در ترخیص آن به مشکل نخورید.

هدف ما از ارائه این مقاله راهنمایی در مورد نحوه واردات ماشین آلات از چین و نحوه انتخاب یک تامین کننده خوب چینی، مشخصات فنی، استانداردهای ایمنی لازم برای ماشین آلات و موارد دیگر است.

واردات ماشین آلات دست دوم از چین

واردات دستگاه های دست دوم از چین به ایران نیز امکان پذیر است و بنابه گفته رئیس اتاق بازرگانی عوارض گمرکی ماشین آلات دسته دوم حذف می شود و این موضوع به حمایت از تولید داخلی کمک خواهد کرد. علاوه بر این واردکنندگان میتوانند حتی بدون داشتن کارت بازرگانی تنها با جواز تولید ماشین آلات مد نظر خودرا به کشور وارد کنند.

یافتن تامین کننده مناسب

پس از انتخاب ماشین آلات مورد نظر برای واردات، گام مهم بعدی انتخاب تامین کننده چینی است.

در داخل چین، اکثر تولیدکنندگان ماشین آلات در شانگهای و اطراف آن، از جمله استان های جیانگ سو، ژجیانگ، و شاندونگ، بسته به نوع ماشین آلات مورد نیاز شما، مستقر هستند. اگرچه بهتر است برای درک بهتر محصولات آنها از تامین کنندگان بازدید کنید، اما به دلیل همه گیری ویروس کرونا این امر می تواند بسیار دشوار شود. به همین دلیل، اجرای استفاده از یک سازمان شخص ثالث می تواند برای اطمینان از اینکه کالاها از استانداردهای مورد نیاز شما برخوردار هستند، مفید باشد.

منابع آنلاین فراوانی با دایرکتوری های شرکت هایی وجود دارد که با ماشین آلات خاصی سروکار دارند که می توانند با نیازهای شما هماهنگ باشند. به عنوان مثال، امروزه در چین، می توان برای ایجاد رابطه و مشخص کردن الزامات سازمان شما، ارتباط برقرار کرد.

انواع ماشین آلات چینی

چین تعداد زیادی ماشین آلات را تولید میکند که عبارتند از:

 • لودر و بیل مکانیکی
 • ماشین آلات CNC
 • دستگاه های برش لیزری
 • ماشین آلات کشاورزی
 • ماشین آلات ساختمانی
 • ماشین آلات معدن
 • ماشین آلات راهسازی
 • ماشین آلات تولید مواد غذایی
 • ماشین آلات رول فرمینگ
 • دستگاه های جوش
 • ماشین آلات بسته بندی و چاپ

این تنها بخش کوچکی از ماشین آلات موجود در چین است. به همین دلیل، یافتن تامین کننده مناسب برای هر محصول خاص مورد نیاز کسب و کار شما زمان می برد.

 

توجه به مشخصات فنی

اکثر سازمان ها به ماشین آلات سفارشی نیاز ندارند. به همین دلیل، ماشین آلات کارخانه ای انتخاب بهتری هستند. اگر این مورد برای سازمان شما است، درک مشخصات فنی ماشین آلات ضروری است. معمول است که تامین کنندگان برگه هایی با جزئیات ارائه دهند که این جزئیات خاص را ارائه می دهد. مواردی که در آن بازرسی دقیق دستگاه باید انجام شود را توضیح داده ایم:

نمای کلی ماشین آلات

هنگام بررسی مشخصات، بسیار مهم است که بفهمید دستگاه چه مدلی است و یک نمای کلی از عملکرد و هدف آن بدانید. این تضمین می‌کند که دستگاه برای کاری که می‌خواهید تکمیل کنید ساخته شده است. علاوه بر این، اگر نام مدل مشخص باشد، در صورت وجود هر گونه ایراد مکانیکی ممکن است بعداً در قطعات یدکی پیدا شود.

قطعات داخلی آن

همچنین نگاه کلی به بخش‌های داخلی اصلی دستگاه به وضوح بیشتر در مورد کیفیت ماشین‌آلات اجازه می‌دهد. به مواردی مانند موتور و یاتاقان ها نگاه کنید تا مطمئن شوید که با نیازهای شما هماهنگ هستند.

جنبه های الکتریکی ماشین آلات

علاوه بر قطعات داخلی، بازرسی دقیق الکترونیک و خروجی الکتریکی ماشین‌آلات، به دنبال مواردی مانند قدرت، ولتاژ و راندمان نیز حیاتی است. از آنجایی که کشورهای مختلف در پریزهای ولتاژ مختلف کار می کنند، اطمینان از همسویی آنها با آنچه در کشور شما استفاده می شود ضروری است.

نرم افزاری که استفاده می کند

هنگام استفاده از ماشین آلات، درک نرم افزار برای استفاده کامل از ماشین ضروری است. اگر قبلاً از ماشین آلات استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که مشابه هستند یا همان نوع نرم‌افزار ضروری است تا پس از وارد کردن، نصب نرم‌افزاری هم داشته باشید.

ویژگیهای فیزیکی

ویژگی هایی مانند وزن هنگام واردات کالا مهم است. این نشان دهنده قیمت حمل و نقل است و همچنین اطمینان حاصل می کند که ماشین آلات از مواد با کیفیت ساخته شده اند.

گواهینامه ها و استانداردها

مشخصات همچنین باید هر گونه گواهینامه اعطا شده به ماشین آلات، مانند نشان CE یا انجمن آمریکایی تست و مواد (ASTM) را ذکر کند. این تضمین می کند که ماشین آلات با استانداردهای کیفیت مطابقت دارند و با استانداردهای نظارتی مطابقت دارند.

طبقه بندی های حفاظتی نیز در داخل مشخصات ذکر شده است. نمونه ای از این رتبه بندی های Ingress Protection است که کیفیت آب بندی را برای جلوگیری از نشتی و محافظت در برابر اجسام خارجی مانند گرد و غبار یا آلودگی نشان می دهد. اگرچه هر قطعه از ماشین آلات دارای مشخصات متفاوتی است، این عوامل اصلی به سازمان شما اجازه می دهد تا قبل از خرید کیفیت را درک کند. این احتمال خرید بد با تجهیزات با کیفیت پایین را کاهش می دهد.

استانداردهای ایمنی برای ماشین آلات

هنگام واردات ماشین آلات از چین، بسیاری از کشورها دستورالعمل ها و نهادهای نظارتی دارند که مقررات سختگیرانه ای را برای اطمینان از مطابقت آنها با استاندارد جهانی تعیین شده اعمال می کنند.

اگر تلاشی برای واردات ماشین آلات غیر استاندارد صورت گیرد، ممکن است قبل از ورود به کشور متوقف و توقیف شود. علاوه بر این، ممکن است اقدامات بالقوه ای علیه واردکننده انجام شود، مانند جریمه های سنگین. این به دلیل این است که مسئولیت اطمینان از رعایت ماشین آلات به جای سازنده بر عهده واردکننده است.

با در نظر گرفتن این موضوع، بررسی دقیق و اقدامات لازم برای اطمینان از مطابقت ماشین آلات با مقررات تعیین شده توسط مقامات محلی و گمرکات ضروری است.

تست و تضمین کیفیت

هنگام انتخاب کالا، توجه به این نکته کلیدی است که برای همه ماشین آلات تست آزمایشگاهی الزامی است. اگرچه برخی از تولیدکنندگان گزارش آزمایشی را ارائه می دهند، برخی از آنها این کار را نمی کنند. بنابراین اگر آنها آزمایش نشوند، باید از شخص ثالثی برای ارائه آزمایش استفاده شود.

نتایج آزمایش در یک گزارش مفصل ارائه خواهد شد که باید شامل موارد زیر است

 • آزمایش SKU
 • شرکت صادرکننده (به عنوان مثال، HQTS)
 • سازنده
 • تاریخ صدور
 • رعایت مقررات مربوط به ماشین آلات.

توجه: داشتن گزارش تست تنها شرط لازم برای واردات نیست. سایر اسناد کلیدی و همچنین برچسب گذاری صحیح ممکن است مورد نیاز باشد.

تست عملکرد و تضمین کیفیت

یکی از جنبه های اصلی واردات ماشین آلات، اطمینان از کیفیت مطلوب آن است. بدون آن، ممکن است ماشین آلاتی وارد شود که دارای نقص فنی هستند. این نه تنها می تواند پیامدهای پولی منفی داشته باشد، علاوه براین می تواند به روند تولید یک محصول تأثیر بگذارد.

همچنین این پتانسیل وجود دارد که حتی اگر بخواهید کالا را به تامین کننده برگردانید، گمرک چین ممکن است اجازه ورود مجدد ماشین آلات را به کشور ندهد. به همین دلیل، سازمان های تضمین کیفیت شخص ثالث برای به حداقل رساندن احتمال وقوع این اتفاق بسیار سودمند هستند.

شرکت های تضمین کیفیت (مانند ما در HQTS) طیف وسیعی از خدمات از آزمایش، بازرسی کالاها و تامین کنندگان و پروتکل ها را برای اطمینان از اینکه ماشین آلات محصولات با کیفیت و بدون نقص هستند و با مقررات و دستورالعمل های ذکر شده در بالا مطابقت دارند، ارائه می دهند.

در نتیجه، چین ماشین آلات بسیار متنوعی دارد که می توان آنها را خریداری کرد. با این حال، برای جلوگیری از خرید محصولات معیوب یا نامرتبط، باید در یافتن تامین کننده مناسب و کالاهای با کیفیت، توجه دقیقی صورت گیرد. این را می توان با استفاده از اشخاص ثالث برای کمک به این فرآیند انجام داد.

معرفی شرکت واردکننده ماشین آلات از چین

شرکت چینیران بیش از 15 سال است که به صورت تخصصی در زمینه واردات دستگاه از چین فعالیت می کند و در تمامی مراحل 1-خرید کالا، 2-پرداخت هزینه، 3-بازرسی تامین کننده و برسی کیفیت کالا در کشور چین، 4-حمل و نقل و 5-ترخیص کالا در گمرک ایران همراه شما بازرگانان گرامی خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک مقابل کلیک کرده و با کارشناسان چینیران تماس بگیرید.

 • لینک کوتاه
 • https://savalankhabar.ir/250744

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *