http://didshahr.ir/250665

10:37 :: 1401/05/30

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: ۲۰۶ تخت بیمارستانی در مراکز درمانی ملکی سازمان به بیمه‌شدگان ارائه خدمات می‌کنند

بیمه

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: ضریب نفوذ پوشش نسخه الکترونیکی در استان اردبیل بر اساس آخرین ارزیابی‌ها صد درصد است.

سید عباس موسوی  در نشست بررسی آخرین وضعیت پرداختی بیمه تأمین اجتماعی به طرفین قرارداد در اردبیل اظهار کرد: آخرین پرداختی تأمین اجتماعی به پزشکان، دندانپزشکان، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز تصویربرداری و درمانگاه‌های خصوصی تا آخر خردادماه امسال است.

وی تصریح کرد: برای نسخ سرپایی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی نیز تا پایان آذرماه پرداختی‌ها انجام شده اما برای بیمارستان‌های خصوصی، دی‌کلینیک و بیمارستان‌های دانشگاهی آخرین پرداختی سازمان تأمین اجتماعی اواخر مهر و آبان‌ ماه است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه ۲۰۶ تخت بیمارستانی در مراکز درمانی ملکی سازمان به بیمه‌شدگان ارائه خدمات می‌کنند، گفت: مراکز درمانی غیرملکی سازمان نیز ظرفیت ۲ هزار و ۱۴۸ تخت را دارد که شرایط متفاوتی است.

موسوی مهمترین اقدامات در سال‌جاری را با هدف اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت یادآور شد و افزود: برنامه عملیاتی ما استانداردسازی بلوک زایمان در سبلان، جذب سه نفر نیروی مامایی و عقد قرارداد با تنها مرکز درمان ناباروری در استان است.

وی عملکرد کمیسیون‌های پزشکی استان را یادآور شد و خاطرنشان کرد: تعداد ارجاع پرونده‌ها و درخواست‌های از کارافتادگی به کمیسیون پزشکی بدوی ۲۸۵ مورد و از کارافتادگی کلی ۸۲ مورد است که در کمیسیون تجدید نظر پرونده‌های وصولی برای طرح از کارافتادگی ۶۳ مورد است.

موسوی با بیان اینکه مصوبات سفر رئیس جمهور به استان در حال پیگیری است، اضافه کرد: تکمیل درمانگاه تخصصی تأمین اجتماعی در محوطه بیمارستان سبلان، تکمیل درمانگاه تأمین اجتماعی نمین، نصب دستگاه ام.ار.آی برای بیمارستان تأمین اجتماعی اردبیل و اختصاص مبلغ ۶ میلیارد تومان برای تکمیل درمانگاه تأمین اجتماعی در خلخال را جز مصوبات اصلی و قابل پیگیری می‌دانیم.

وی از احداث درمانگاه جایگزین تأمین اجتماعی در شهرستان گرمی و احداث ۱۰ تخت دیالیز و سه تخت ان.آی.سی.یو در بیمارستان اردبیل خبر داد و بیان کرد: امیدواریم با افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه‌ها در سال‌های آینده بتوانیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

موسوی به شاخص‌های عملکردی در سه ماهه امسال اشاره کرد و ادامه داد: تعداد تخت‌های فعال در سه ماهه امسال ۲۰۶ مورد، تعداد بیماران بستری بیش از چهار هزار و ۷۶۷ نفر، تعداد اعمال جراحی ۲ هزار و ۱۴ مورد و ویزیت پزشکان عمومی بیش از ۲۴۶ هزار و ۵۵۴ مورد بوده است.

وی گفت: مجموع ویزیت سرپایی در استان ۲۸۵ هزار و ۹۲۴ مورد است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: هم اکنون در بیمارستان سبلان، ارس، پلی‌کلینیک شهید میرزاحسینی، پلی‌کلینیک مشگین‌شهر، درمانگاه خلخال و درمانگاه گرمی ارائه خدمات را به بیمه‌شدگان شاهد هستیم که این خدمات در حوزه‌های بستری، ویزیت، جراحی و اعمال زایمان طبیعی و سزارین است.

بیمه تامین اجتماعی

۲۰۶ تخت بیمارستانی در مراکز درمانی به بیمه شدگان خدمات ارائه می کنند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250665

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *