http://didshahr.ir/250648

08:28 :: 1401/05/29

مجید محمد غریبانی گفت: برای ارائه خدمات به مردم, باید رابطه مالی بین بیمار وپزشک حذف شود و این مستلزم اصلاح سیستم بیمه ای کشور است تا نه حق بیمار پایمال شود نه حق پزشک.

جعفری نمین

جعفری نمین

خبرنگار: عفت آقایاری

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: برای ارائه خدمات به مردم, باید رابطه مالی بین بیمار وپزشک حذف شود و این مستلزم اصلاح سیستم بیمه ای کشور است تا نه حق بیمار پایمال شود نه حق پزشک.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل یادآور شد: هیچ مانع و عاملی نمی تواند جامعه پزشکی را از انجام وظایف خود بازدارد.

جعفری نمین بیان کرد: تعرفه اعلامی برای پزشکان, همواره پایین تر از نرخ تورم کشور بوده است و اینگونه نیست که نرخ بالایی باشد.

وی ادامه داد: افراد و اشخاص فاقد مجوز, سلامت جامعه را به مخاطره می اندازند و باید مانع فعالیت آنها شد.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل یادآور شد: رسانه ها مهمترین نقش را در آموزش و آگاهی جامعه و تنویر افکار عمومی دارند وباید از این ظرفیت برای ارتقای فرهنگی و عمومی جامعه استفاده کرد.

جعفری نمین عنوان کرد: در حال حاضر ۳۹۵ پزشک متخصص و فوق تخصص, ۹۹۳ پزشک عمومی, ۹۰۰ کارشناس مامایی و ۲۱۱ داروساز در استان مشغول فعالیت هستند و کلا ۱۱۵ داروخانه فعال هم درسطح استان داریم.

وی گفت:آمار مهاجرت پزشکان و درخواست کنندگان برای مهاجرت بسیار بالا و نگران کننده است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: بیمه های کشور باید ۷۰ درصد سهم خود را درقبال بیمار پرداخت کنند. متاسفانه برعکس شده وبیمار بالای ۷۰ درصد را می پردازد و بیمه ۳۰ درصد.

دندانپزشکی

رابطه مالی بین بیمار وپزشک حذف شود

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250648

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *